Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Zvedněte ruku, pokud byste věřila antikoncepční aplikaci ...

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/18.8.2018
Dokáže aplikace na vašem smartphonu zabránit nechtěnému těhotenství?  

Milé pilulky, je nám líto, ale už nejste v módě. Respektujeme onen revoluční okamžik, kdy jste byly vynalezeny a ženy díky vám získaly právo rozhodovat o své vlastní sexualitě. Ovšem vaše éra se pomalu chýlí ke konci. Proč? Lidé věnují stále více a více pozornosti tomu, co dávají do svých těl. Za všechny zástupkyně něžného pohlaví tedy požadujeme neinvazivní, nehormonální a ideálně stoprocentně efektivní ochranu!!! A kdy ji chceme? Ideálně hned.  

A tohle je právě ten okamžik, kdy vstupuje na scénu váš mobil. Ten vám dnes řekne, kdy bude pršet, jestli má otevřeno vaše oblíbená restaurace nebo připomene narozeniny vaší babičky... a nyní vám prozradí i to, zda můžete mít bezstarostný sex bez rizika početí.  

Natural cycles je první aplikace, která využívá vašeho přirozeného cyklu a teploty těla, aby vás ochránila při aktu milování. Jde o první takový počin svého druhu, který je schválený Evropskou lékovou agenturou a také úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.  

A jak funguje? Na základě jedinečného algoritmu analyzuje aplikace kolísání bazální teploty v těle ženy, a tak dokáže identifikovat ovulaci a předpovědět plodné dny. Tuto teplotu vám samozřejmě nezměří váš smartphone, ale je nutné užívat bazální teploměr. V podstatě jde o technologicky vyspělejší přístup k tradičním metodám antikoncepce, který ženy vědomky či nevědomky užívaly dodnes. Jeho zastánci však tvrdí, že by měl být za typického použití účinný až na 93 %.  

Je ale třeba mít na paměti, že tyto inovace v digitálním prostoru sice přichází v přátelském balíčku, ale nemusí být vždy tou nejlepší variantou. Je skvělé být zvědavý, ale ještě důležitější je vybrat si takovou formu ochran, která vám bude nejlépe vyhovovat a také fungovat! 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole