Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Známe TOP ženy Česka 2018: Seznamte se a nechte se inspirovat jejich úspěchem!

Text: redakce Marie Claire Foto: Economia/22.1.2019
21. ledna proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků již 14. ročníku ankety TOP ženy Česka. V té jsou odbornou porotou oceněny úspěšné ženy ze soukromé i veřejné sféry. Nahlédněte do života TOP žen roku 2018, poznejte blíž jejich práci, kariéru i osobní život.

Anketa TOP ženy Česka je nejprestižnější akcí svého druhu v ČR. Jejím cílem není jen zviditelnit úspěšné ženy, jejich práci a příběh, ale také inspirovat a podnítit jejich případné následovnice. Anketa má zároveň za cíl otevírat témata rovných pracovních příležitostí a přiblížit působení žen na postech s vysokými nároky a rozhodovacími pravomocemi.

Odborná porota z nominovaných dam vybírala na základě jejich vlivu, výkonu, podnikatelského příběhu i společenského přínosu. A vybrala tyto vítězky:

Byznys Manažerkou roku 2018 se stala nejvýše postavená žena českého bankovnictví Daniela Pešková, která je v představenstvu největší české banky jedinou ženou. Podle svých slov zde objevila radost, která pramení ze sebedůvěry a možnosti seberealizace, kterou její práce přináší.

Titul Byznys Podnikatelka roku 2018 získala majitelka Zásilkovny Simona Kijonková. Její síť výdejních míst pro e-shopy patří mezi nejznámější české franšízové projekty. Podnikatelka, která je odbornou veřejností označována za první dámu českého e-commerce, také podporuje řadu oborových startupových projektů.

Ve veřejné sféře bodovala soudkyně Ústavního soudu České republiky Kateřina Šimáčková, která je jednou ze dvou žen tohoto vrcholného státního orgánu. Je autorkou učebnic a mnoha článků a příspěvků především o tématech z oblasti ústavního práva, lidských práv a politologie.

V kategorii Start-up se umístily:

Tereza Jurečková: Zakladatelka revolučního sociálního projektu Pragulic, který začal pražským bezdomovcům platit za provázení městem.

Hana Fořtová: Spoluzakladatelka projektu Frusack, který bojuje proti zbytečným plastovým sáčkům a obalům.

Markéta Bláhová: Spoluzakladatelka projektu Daytrip, který propojuje cestovatele a místní průvodce na společné cestě.

Projekt TOP ženy Česka každoročně vyhlašuje také královny jednotlivých žebříčků. V kategorii Veřejná sféra se jí stala Božena Jirků, v kategorii Manažerka uspěla Taťána le Moigne. Kategorie Podnikatelka má letos dvě královny – Jiřinu Nepalovou a Jaroslavu Valovou.

Tip: Exkluzivní magazín Hospodářských novin TOP ženy Česka 2018, věnovaný příběhům všech umístěných dam, je k dostání v e-shopu ihned.cz/topzenyceska

 

 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole