Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Známe nové téma Met Gala na rok 2019! 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/16.10.2018
Už teď víme, že to bude velkolepá akce. 

Met Gala je jedním z největších fashion eventů vůbec a hosté, kteří se ho zúčastní musí vždy dodržovat striktní dress code, který koresponduje s tématem jarní výstavy Art's Costume Institutu Metropolitního muzea v New Yorku. 

V předešlých letech na této akci předvedly celebrity z celého světa již různé extravagantní modely. Možná si vzpomenete na kontroverzní průhlednou kombinézu Madonny nebo kanárkově žluté šaty Rihanny - na jejichž konto vznikla celá řada internetových meme. Loni bylo téma “Heavenly BodiesFashion and Catholic Imagination. Letos je to “Camp: Notes on Fashion” a hostitely celého gala budou Lady GagaHerry StylesSerena Williams a Alessandro Michele z Gucci 

Celé téma vychází z esejí s názvem “Camp” z roku 1964, jejichž autorkou je Susan Sontag. Ta popisuje celý koncept jako “lásku k nepřirozenému, k výtržnostem k přehánění”. Jde v podstatě o styl na úkor obsahu... Toto dílo se stalo synonymem avantgardní teatrální estetiky, která se projevuje jasnými zářivými barvami a složitými vzory. Dokonale tak koresponduje s nadcházející kolekcí značky Gucci, proto je Alessandro Michele ideálním pořadatelem eventu 

To, co je často bráno jako lehkomyslnost, ať už mluvíme o módě nebo popkulturní akci se může stát velmi sofistikovaným a mocným nástrojem - proto můžeme z tohoto tématu usoudit, že nás čeká mnoho politických narážek, in budou i genderová témata a LGBT komunita. Jistě to bude nezapomenutelná exhibice a my už se teď nemůžeme dočkat 6. května, kdy se bude akce konat! 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole