Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Známe finalisty PURE MODEL 2019. Kdo se utká o celkový kontrakt za 1.500.000,- Kč

Foto: Pure model/10.6.2019
Modelingová agentura PURE MODEL Management letos vyhlásila druhý ročník modelingové soutěže PURE MODEL 2019, hledající zajímavé tváře s potenciálem pro světový modeling. Magazín Marie Claire, jakožto mediální partner, nemohl chybět u semifinálového kola, které se uskutečnilo 8.6.2019 v prostorách hotelu Augustine.
Reklama

Letošní ročník odstartoval šňůrou castingů, které probíhaly dva měsíce po celé České republice. Přihlásilo se téměř 2 tis. mladých tváří, z nichž postoupilo 100 do semifinále.

Semifinálový program byl celodenní a v prostorách hotelu Augustine se dívky a chlapci postupně představili porotcům v několika kolech. Semifinalisté se předvedli v plavkách, aby porota mohla zhodnotit modelingové predispozice. Dále se ukázali v jednotném oblečení, aby se sjednotil styl finalistů a porotci se mohli soustředit hlavně na tvář a výraz. Následně se pak při třetím kole představilo posledních 25 soutěžících, kteří prošli rukama odborníků při lehké úpravě vlasů, kterou zajistil tým ze salonu Roberta Starého, sjednocení pleti, díky profesionálním vizážistům z parfumerie Douglas a o styling se postarala značka Pietro Filipi.

Porota složena ze zástupců z modelingové branže včele s majitelem agentury Romanem Holárkem a zástupkyní šéfredaktorky Marie Claire Darinou Duškovou, vybrala 15 finalistů, devět dívek a šest chlapců. Finalisté budou usilovat na podzim, v rámci finálového galavečera, o přízeň světových modelingových agentur a o titul vítěz/vítězka Pure Model 2019.

S letošním výběrem finalistů je Roman Holárek velmi spokojený: „Nečekal jsem tak velký zájem o účast ze strany soutěžících. Semifinále bylo pro nás všechny náročné, je vždy potřeba si představit, jak moc se s daným člověkem dá pracovat a čeho by mohl při správném vedení dokázat. Stejně jako v loňském roce čekají i letošní finalisty nácviky chůze, focení, či zajímavé workshopy, které je důkladně připraví na práci v modelingové branži. Mě osobně právě nejvíce baví sledovat, jak se každý z nich vyvíjí a jaké dělají pokroky.“

Cílem modelingové agentury je objevení nových zajímavých tváří, které mají šanci uspět ve světovém modelingu. Lonští vítězové soutěže Anna Brodecká a Oliver Průcha už pár měsíců po finále na poli světového modelingu bodují, stejně jako někteří z finalistů loňského ročníku. Bára Fialová před pár dny patřila mezi tváře módní přehlídky Gucci Cruise 2020 v Říme, čímž se dostala do úplně jiné sféry modelingové branže. Hned po přehlídce o spolupráci s ní projevily zájem některé mutace módního magazínu Vogue a hlásí se další světové značky se zájmem o spolupráci.

„Sama jsem vnímala, jak semifinalisté po jednotlivých kolech to berou vážněji než na začátku a jak jsou nervózní z každého vyhlašování. Po úpravě make-upu, vlasů a nového stylingu bylo vidět, že se opravdu vžili do své role a snaží se odprezentovat co nejlépe." doplňuje Anna Brodecká, vítězka minulého ročníku.

Finálový galavečer se uskuteční v říjnu v Praze a předcházet mu bude casting finalistů s agenty světových modelingových agentur. Ti budou také součástí poroty, jež o vítězích finálně rozhodne. Nejzajímavější tváře mohou už při tomto castingu obdržet kontrakty na spolupráci v zahraničí a krátce po finále PURE MODEL 2019 odcestovat za novými příležitostmi a prosadit se tak v zahraničí.

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama