Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Vyzkoušejte tyto neobyčejné sporty a dostaňte se rychle do formy

Text: Milena Skutelniková/25.4.2018
Chcete se dostat do formy a cítit se fit? Pokud chcete zkusit něco nového, přitom zformovat své tělo a zlepšit fyzičku, tak vám můžeme doporučit celou škálu sportů, které jsou tuto sezonu in a pár tipů, kde je můžete vyzkoušet. 

POLE DANCE

O pole dance jste už možná slyšeli, za poslední roky se zvýšil počet pole dance studií a poptávka je stále vysoká. Pole dance není obyčejným tancem u tyče, je to něco mezi tancem, gymnastikou a akrobacií. Zpevní to vaše svaly, zformuje postavu, naučí vás ladnosti a také správnému držení těla. Pokud máte strach, že nemáte fyzičku na tento druh sportu, nemějte strach, na lekcích pole dance lze vidět ženy různých věkových kategorií i dovedností.

Kam zajít na pole dance? Lekce pole dance nabízí hned několik studií jako například Independence studio, Poletime nebo Allure. Všechna zmíněná studia nabízí celou škálu kurzu v příjemném prostředí s těmi nejlepšími lektorkami.

AERIAL HOOP

Čím dál více pole dance studií nabízí kurzy aerial hoop, zvyšuje se jeho popularita tak, že už šlape pole dance na paty. Co to ten aerial hoop vlastně je? Ariel hoop je zavěšená akrobacie na kruhu. V podstatě je to něco mezi sportem a uměním, kdy po pár lekcích můžete předvést naprosto nepředstavitelné kousky. Tento sport skvěle posílí vaše svaly, jak na rukou tak i nohou.

A kam na aerial hoop zajít? Skvělé je Independence studio, kde můžete zkusit jednorázovou lekci, náročnost není vysoká a lektorka vám vše vysvětlí krok za krokem. Další možností je Centrum tance, kde můžete rovnou zakoupit celý kurz pro začátečníky. 

JÓGA V SÍTÍCH

Čím je jóga v sítích lepší než jóga na podložce? Při joze v sítích je tělo vyvěšené a tím se uvolní klouby a vyplaví endorfiny, zklidní se celé tělo. Během cvičení v sítích svaly pracují intenzivněji, když se snaží získat balanc a tím se zvýšuje účinek některých pozic.

Kam zajít na jógu v sítích? Karma jóga je studiem na Vinohradech, které nabízí příjemné prostředí, po hodině se budete cítít uvolněná a svěží, stejně tak jako i Dům jogy na Smíchově, nabízejí celé spektrum kurzů a workshopů.

BALET

Balet hlásí svůj návrat. Kurzy baletu jsou zase v modě a taneční studia je začala nabízet pro začátečníky, kam nechodí malé holčičky, ale ženy všech věkových kategorií. Dodá vám to fyzickou kondici a vašemu projevu eleganci a ženskost.

Kam zajít na balet? Možností je hned několik, ale doporučila bych hlavně dvě centra - Baletní školu Adély Pollertové, která nábízí kurzy, od začátečníků až po pokročilé, dokonce pokud už jste pokročilejší si můžete zaplatit kurz na špičkách a naučit se špičkovou techniku. Druhé je Centrum tance, který nabízí jak klasický balet, tak i tzv. fit balet, propojení klasického baletu s posilováním.  

 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole