Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

#Veganuary: Jamie Oliver si na celý měsíc vyzkoušel veganství, jaké jsou jeho dojmy?

Foto: Instagram/7.2.2018
Nejslavnější bristký šéfkuchař se v posledních pár letech snaží prosadit zdravé stravování. V lednu se rozhodl, že přijme výzvu a po celý měsíc vyzkouší jíst jako pravý vegan. Co radí?

1. Plánujte dopředu - Podle Jamieho nejtěžší část celé výzvy. Měli byste si naplánovat jídelníček, jinak se vrátíte domů hladoví a první věc, po které sáhnete bude něco nezdravého. 

2. Netrestejte se za hříchy - Občas nám to trochu ujede, tak nebuďte na sebe naštvaní. Jsme jen lidi a jídlo bychom si měli umět vychutnat.  

3. Rutinní snídaně a oběd, experimentování s večeří - Jamie měl každý den stejnou snídani a měnil pouze ingredience - to samé dělal i s obědy. Jeho žena šla do výzvy také, takže v plánování jídelníčku nebyl sám. Večery věnoval experimentování v kuchyni.

4. Není to tak těžké, jak si myslíte - Šel do této výzvy s tím, že to nedá. Myslel si, že mu bude chybět sýr, vajíčka, stejky, mléko... Bylo tomu ale jinak. Uvědomil si, že bez těchto potravin dokáže přežít. A víte, jaký dopad to mělo na jeho tělo? Měl víc energie, zhubl o 6kg a řada lidí mu začala chválit to, že jeho pleť vypadá mnohem lépe.

5. Bude pokračovat! Jamie se sám překvapil a rozhodl se, že zahrne do své diety víc veganských potravin. Cítí se po tomto stravování skvěle, proč by měl tedy skončit? Samozřejmě se kompletně nevzdá toho, co měl doposud rád, protože... život je krátký.

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole