Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Vaginální pletení - nový druh happeningu!

Jan Boublík/5.12.2013
Pevné tělo jako řemeslný nástroj? Tak na sebe i své pohlaví nahlíží aktivistka Casey Jenkins , která provozuje takzvaný vagina knitting.

Pokud se nebojíte ostrého názoru na ženské pohlaví, zkuste tohle! Casey Jenkins sebe samu označuje za "craftivist", tedy ženu, která spojuje craft technique (řemeslné metody) a activism (aktivismus) a používá jej pro podtržení naléhavosti vybraných společenských témat. Australská rebelka Pussy Riot ražení tak často vyjadřuje nelibost vůči misogynii a nesvobodným politickým systémům. Nejnověji to pak činí skrze své lůno.

Vlastní přirození totiž aktivistka nacastovala, když nedávno význačné galerie po celé Austrálii objela se svým vaginálním pletením. V čem tato technika spočívá? Casey si jednoduše celé klubko vlny vloží do pochvy a následně z klubíčka plete různé druhy oděvních segmentů s politickým podtextem. „Strávila jsem 28 dnů pletením z vlny , kterou jsem vložila do své pochvy. Je to svazující , protože jste k procesu připoutána 24 hodin denně, ale výsledek je osvěžující," komentuje svůj počin sama autorka.

To co vytváří totiž není jen kus látky nebo smysluplné agitace, nýbrž také dokumentární technika, která skrze krátké i dlouhé menstruační cykly zaznamenává život ženy v jejím nitru. Casey Jenkins tím pádem prohlubuje tradici feministického happeningu, který v šedesátých letech svou měrou nastartovala Yoko Ono a který nejde přehlédnout, jakkoliv se o to budete pokoušet!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole