Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Umění bublinek Ruinart

6.12.2013

Znáte nejstarší šampaňské na světě? Má jméno Ruinart a vzniklo už v roce 1729! A i jeho zrození bylo jedinečné. Stál u něj známý český umělec Alfons Mucha a ta nejelegantnější odrůda bílých vín: Chardonay. Výroba tohoto vynikajícího šampaňského se podobá umění – umění, kterému rodina Ruinart zasvětila celou svoji existenci.

Po celou dobu existence značky jde respektovaná vinařská rodina Ruinart vždy a jen cestou dokonalosti a kultivuje umění šampaňského vína. Výsledná cuvée se vždy podávala u královských dvorů v Evropě a následně v nadzvukových rychlostech i na palubě letadel Concorde. Chcete se cítit jako na královském dvoře? Tak si Ruinart dopřejte, nyní totiž tato vynikající a tradiční značka delikátních bublinek přichází také do České republiky. A to se vším všudy kromě své lásky k umění.

Ruinart má tradičně velmi úzký vztah k umění. V roce 1895 oslovil André Ruinart tehdy nejslavnějšího ilustrátora, Čecha Alfonse Muchu, a nechal si u něho vyrobit plakát, který svou moderností rozpoutal velmi živou diskusi. I dnes je značka Ruinart úzce spjata se světem moderního umění; je partnerem mnoha mezinárodních uměleckých akcí, Art Basel, Carré Rive Gauche, London Design a Miami Art Basel.

V České republice šampaňský dům Ruinart podpoří nadační večeři Mucha Foundation, která má za cíl získat prostředky pro studium archivu, které pomůže porozumět lépe dílu Alfonse Muchy. Jako odměna za spolupráci, byla možnost uskutečnit malou degustaci právě v domě tohoto slavného umělce.

(Ruinart šampaňské můžete pořídit například v sortimentu online butiku s exkluzivními víny chamapagneshop.cz.)

 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama