Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Signal v Rudolfinu slibuje unikátní hudebně vizuální zážitek

1.2.2018
Už příští týden se po tři večery bude Dvořákova síň Rudolfina měnit pod taktovkou jedenácti vizuálních umělců. Úchvatné spojení videomappingu s živou symfonickou hudbou nabídne projekt SIM/NEBULA, za kterým stojí organizátoři festivalu světla SIGNAL.

Nadchnul vás, tak jako nás, dnes už tradiční pražský festival světla Signal? Máte rádi propojení moderního umění s tradičním? Pak si nenechte ujít výjimečný audiovizuální projekt SIM/NEBULA. Ten přináší do Prahy spojení současného světelného a digitálního umění s nesmrtelnými skladbami hudebních klasiků. Jedenáct světových vizuálních umělců pomocí videomappingu na padesát minut promění interiér Dvořákovy síně Rudolfina a vtáhne vás do fantaskního světa, který dokáže vytvořit jen světlo spolu s moderními technologiemi.

Hudební složku unikátního audiovizuálního zážitku obstará Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který pod vedením dirigenta Jana Kučery zahraje skladby velikánů klasické hudby: zazní Vltava z cyklu Má vlast od Bedřicha Smetany, 2. věta symfonie Z Nového světa Largo a předehra Karneval z pera Antonína Dvořáka a 2. věta symfonie Patetická Petra Iljiče Čajkovského.

Za projektem SIM/NEBULA stojí organizátoři festivalu světla SIGNAL, kteří k jeho realizaci sezvali vizuální umělce z celého světa. Výtvarného konceptu i uměleckého vedení projektu se ujal Amar Mulabegovič ze studia The Macula. Mezi jedenáctkou tvůrců se objevili například Can Buyukberber a Jan Šíma, které, pokud patříte mezi návštěvníky SIGNAL festivalu, stejně jako Mulabegoviče, znáte jako autory některých festivalových instalací. Výrazným jménem je i světově oceňované studio NOHlab, které za svoji práci sbírá významné mezinárodní ceny a mezi jeho klienty patří například skupina Pink Floyd nebo značka Chanel. 

Signál v Rudolfinu

SIM/NEBULA: SIGNAL v Rudolfinu slibuje propracované spojení klasické hudby a současného vizuálu, která nabídne zážitek, na který dlouho nezapomenete. Pokud stále nemáte pro partnera připravené překvapení na Valentýna, moha by být tahle netradiční návštěva Rudolfina to pravé. Ještě stále máte možnost koupit vstupenky na www.signalvrudolfinu.cz nebo v síti Ticketstream. 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole