Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Seznamte se s Matcha Tea: Proč byste ho měli pít taky?

Bára Cihlová/2.11.2015
Zamilujte si tenhle oblíbený nápoj.

Chcete zhubnout? Nastartovat metabolismus? Udělat něco pro svoje zdraví? Výborně! Seznamte se s čajem Matcha. 

Taky patříte mezi ty, kdo si ráno bez šálku kávy nechtějí snad raději ani představit? Tomu rozumíme! Ranní šálek kávy je pro mnohé z nás rituál, který z různých důvodů prostě nechceme měnit. Určitě však víte, že káva obsahuje kofein, který může mít na náš organismus různé účinky, tedy kromě toho, že vás ráno spolehlivě nakopne. Konzumace kávy bývá často spojená s nervozitou, pocením, bušením srdce, občasnou nesoustředěností a paradoxně i slabostí. Káva je prostě celkem silný návykový stimulant, který obsahuje kofein, ale neobsahuje už žádné další živiny. Co kdybychom vám ale prozdradili, že existuje něco, co vás nabudí stejně jako káva, ale není to káva, je to čaj? A co kdybychém vám navíc řekli, že je 100% přírodní, napěchovaný vitamíny, minerály a antioxidanty, že se po něm hubne, není návykový a navíc chutná přímo výborně? O čem to mluvíme? O elixíru mládí, o čaji s názvem matcha. Tenhle nápoj vám kávu nenásilně nahradí a navíc vám bude zaručeně chutnat!

O co přesně jde?

Matcha tea, neboli čaj matcha, je 100% zelený čaj, rozemletý na jemný prášek. Je čistě přírodní, neobsahuje žádná barviva ani konzervační látky a je až 10x silnější než klasický zelený čaj. Na rozdíl od sypaných čajů se u matcha tea spotřebovává celý čajový list, proto obsahuje spoustu vitamínů, živin a jiných látek. Navíc se od zeleného čaje liší výrobou, která patří k nejnáročnějším metodám na světě. Měsíc před sklizní se čajová pole pokryjí tmavými plachtami, takže k rostlinám až z 90% přestane proudit světlo. Tmu si kompenzují nadměrnou produkcí chlorofylu, který je nesmírně bohatý na aminokyseliny. Ostud také pochází charakteristická smaragdově zelená barva.

Jemný prášek matcha se míchá s vodou a pokud ho budete pít dvakrát denně, dodáte svému tělu celodenní dávku antioxidantů. Matcha tea obsahuje teofylin, který má podobné účinky jako kofein. Tyto látky pomáhají udržovat energii a duševní zdraví. A proč byste ho měli začít pít ještě dnes? Máme pro vás hned 10 důvodů!

1. Je superzdravý (najdete v něm velké množství aminokyselin, antioxidantů, minerálů, vitamínů i vlákniny).

2. Urychluje spalování tuků.

3. Zpomaluje známky stárnutí.

4. Zvyšuje soustředění a zlepšuje paměť.

5. Uvolňuje energii postupně.

6. Detoxikuje organismus.

7. Pomáha snižovat cholesterol a cukr v krvi.

8. Přidat se může prakticky do čehokoliv (jogurtu, smoothie, quacamole…).

9. Nemá žádné vedlejší účinky.

10. Krásně voní a ještě lépe chutná.

Foto: Pinterest.com

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama