Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

REMOVED: Fotograf odstranil z fotografií mobilní telefony, aby ukázal lidskou závislost

15.10.2015

Americký fotograf Eric Pickersgill zachytil rodiny a páry v běžných situacích s tím rozdílem, že jim z ruky odstranil chytré mobilní telefony. A výsledek? Vážně bizarní. 

Na nápad ho přivedla situace, které byl svědkem během jednoho odpoledne v zapadlé kavárně v New Yorku. Vedle u stolu seděl manželský pár se dvěma dospívajícími dětmi. Všichni, až na matku, drželi v ruce mobilní telefon a textovali. Žena, která jako jediná neměla telefon v ruce, se smutně dívala z okna, zatímco její muž čas od času nahlas přečetl novinku, kterou se právě dočetl na internetu.

Fakt, že tam sedí, obklopená svými nejbližšími, a přesto sama, Erica inspiroval k vytvoření unikátní foto série. Eric se prý sám za závislého na telefonu pokládá, uvědomuje si ale, že to není dobře. Projektem Removed chce lidem otevřít oči a upozornit je na to, kam až nás naše závislost na moderních technologiích může přivést. 

 Foto: Boredpanda

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama