Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Proč jsou Dánové šťastní? Tajemství jejich štěstí odhaluje Svět knihy

Text: Ludmila Hamplová/10.5.2018
Hygge a také lykke jsou dvě dánská slova, která pronikla do řady světových jazyků. Jaký je dánský recept na spokojený život?

Na největší literární veletrh a festival v Česku Svět knihy Praha se představí Meik Wiking, ředitel Institutu pro výzkum štěstí v Kodani. Je také autorem bestsellerů „Hygge - prostě šťastný způsob života“ a „Lykke - tajemství nejšťastnějších lidí na světě“. Osobně se s ním můžete setkat během autogramiády jeho knih v pátek 11. května od 15 hodin. Vedle toho se na veletrhu představí výstava Happy Danes neboli Spokojení Dánové.

Dánsko se pravidelně umisťuje v čele žebříčků nejšťastnějších zemí světa. Jaký je dánský recept na spokojený život? Výstava ukazuje, že ke spokojenosti Dánů nepřispívá jen hygge a jízda na kole, ale také silná občanská společnost, vysoká míra důvěry i rovnováha mezi osobním a pracovním životem. Výstavu, jejímž autorem je Institut pro výzkum štěstí v Kodani, pořádá Velvyslanectví Dánského království ve spolupráci s Asociací měst pro cyklisty a Nakladatelstvím JOTA. Srdečně vás zveme na zahájení výstavy, které proběhne v pátek 11. května od 16 hodin na terase v 1. patře Průmyslového paláce. Výstavu představí osobně Meik Wiking, ředitel Institutu pro výzkum štěstí v Kodani. Úvodního slova se ujme dánský velvyslanec Ole Frijs-Madsen. Výstava je k vidění po celou dobu konání veletrhu až do neděle 13. května.

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole