Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

NÁVOD DIY: Voňavé vánoční svíčky do interiéru

Nick Bratánek/9.12.2015

Vytvořte letos originální vánoční dárek pro vaše blízké. S naším návodem to bude hračka!

 

Vonné svíčky si můžete udělat sami v pohodlí domova. Jak na to? 

 

 

1. Nejdříve nakoupíme suroviny a věci potřebné k výrobě svíček. Můžeme je objednat přes internet, ze specializovaných českých eshopů. Důležitý je samotný vosk, který se prodává ve formě bílých kuliček, poté knoty a vonné oleje. Fantazii se meze nekladou! Pro vánoční svíčky doporučujeme zvolit oleje s vůní skořice, pomeranče, či vanilky.

2. Bílé hoblinky parafínového vosku začneme rozpouštět nad párou ve vodní lázni. Až se zcela rozpůstí a vznikne čirá tekutina, přidáme vonný olej. Do rozpuštěného vosku můžeme nasypat dekorativní hvězdičky nebo třpytky.

3. Připravenou tekutinu, vlijeme do námi zvolených nádobek (skleniček, hrnečků), do kterých jsme si předtím nachystali knot. Knot, na dno upevníme pomocí malého množství vosku. 

4. Vosk nelijte až po okraj nádoby. Většinou se přidává ještě jedna vrstva vosku, která zarovná její povrch. Vosk nechejte vychladnout přes noc. Pokud je knot moc dlouhý, jednoduše ho zastřihneme.

5. Hotovu svíčku můžete ozdobit dárkovou stuhou. Voňavý a originální dárek je na světě! 

Foto: Pinterest.com

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole