Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

KULTURNÍ TIP: V Čechách začíná Festival francouzského filmu

18.11.2014

Už zítra začíná 17. ročník Festivalu francouzského filmu, který letos v předpremiéře představí osm nových francouzských filmů, vybrané celovečerní snímky, ve kterých ztvárnila hlavní roli Juliette Binoche nebo oblíbený Večer krátkých filmů.

Z deštivého počasí možná může sálat lehká deprese, už zítra ale zvedne náladu všem filmovým fanouškům Festival francouzského filmu, který bude probíhat od 19. – 26. listopadu v Praze, a od 20. – 26. listopadu i v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Ostravě.

Mezi nejočekávanější předpremiéry, které s sebou letošní filmový festival přináší, patří bez debat například nejnovější snímek bratří Dardennů Dva dny, jedna noc, ve kterém exceluje Marion Cottilard, nebo nové zpracování příběhu slavného módního návrháře z dílny režiséra Bertranda Bonella Saint-Laurent, jehož ztvárnil populární herec Gaspard Ulliel.

 

Mimo jiné se můžete těšit i na průřez tvorbou režiséra Benoîta Jacquota, výběr filmů, ve kterých hlavní roli ztvárnila známá francouzská herečka Juliette Binoche nebo na francouzské snímky uvedené do české distribuce v roce 2013/2014, které již nejsou v běžné programaci kin a které si tak můžete ještě dodatečně vychutnat i na velkém filmovém plátně.
Na všechny filmy se můžete těšit v původním znění s českými titulky nebo s českým dabingem. Vstupné na projekce je 100 Kč.

Více informací o festivalu najdete na www.festivalff.cz nebo na facebookových stránkách.

PS! Pokud vás z nabídky zaujal film Saint-Laurent, určitě si nenechte ujít prosincovou Marie Claire! Najdete v ní totiž exkluzivní rozhovor s herečkou Aymeline Valade, která ve filmu ztvárnila slavnou modelku Betty Catroux, celoživotní múzu geniálního návrháře.

Více o prosincovém čísle Marie Claire najdete zde.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole