Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Krása sportu v pohybu

Jan Boublík/27.11.2013

Proslavil se vynikajícími fotografiemi automobilových závodů, letadel a moderních pařížských žen z přelomu století. Ačkoliv jeho profesí bylo malířství, fotografoval po celý svůj život a stal se celosvětově známým a uznávaným fotografem. Francouz Jacques Henri Lartigue se tak stal symbolem neukojeného nadšence, který svůj hledáček často zaměřoval také na ušlechtilost sportu, tedy na esprit, na něž se tento rok zaměřila i tradiční galská značka Hermés. Proto se spojila s dědictvím slavného fotografa a ve spolupráci s jeho odkazem vydává jedinečnou foto-publikaci s názvem A Sporting Life!

Tato nádherná kniha, která oslavuje téma Hermès pro rok 2013, se úplně poprvé dívá na dílo Jacquese Henriho Lartigua sportovní optikou a poskytuje nám jedinečný živoucí pohled na fotografovo dílo. Jacques Henri Lartigue byl svědkem rozmachu sportu v prvních třech dekádách dvacátého století a sám mu propadl.

Stal se všestranným sportovcem. Jeho nezapomenutelné snímky zachycují ryzí vzrušení ze hry, eleganci držení těla při sportu, radostnou lehkost člověka v pohybu a nekonečně imaginativní technickou, fyzickou i krejčovskou vynalézavost, která provázela tyto nové tělesné aktivity, jež zcela proměnily společenské vztahy mezi muži, ženami i dětmi.

Fotografie se tak staly němými a věčnými svědky své doby a pokud se s nimi chcete setkat osobně, nenechte si ujít stejně výjimečnou výstavu. Na tu vás Hermés srdečně od 4. – 6 prosince 2013 v galerii Dvorac Sec contemporary, Dlouhá 5, Praha 1. 

Krása sportu v pohybu

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama