Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Home management aneb Ukliďte si (nejen) před svým prahem

Sonja Ćuková, Foto: GettyImages/2.2.2017
Obdivujete naleštěné domovy svých přítelkyň, které vypadají vždy jako z katalogu a podezíráte je, že tak nevypadají jen, když zrovna čekají návštěvu? Máte pocit, že udržet takto čistý a nablýskaný interiér je v každodenním shonu nemožné? Vyzkoušejte home management.

Nemusíte nutně obětovat 2 hodiny denně a zanedbat tak večerní cvičení, ani se vzdát kávy s kamarádkami. Stačí, když si pevně stanovíte alespoň 30 minut denně, které věnujete uklízení a dodržíte pár praktických tipů. Navíc, nepročistíte tím jen prostředí, ve kterém žijete, ale s uklizeným a uspořádaným domovem se zklidníte vnitřně i vy sami. Jak na to?

O krok blíž k nablýskanému bydlení – zásady, které byste měli dodržovat:

Vše po sobě uklízejte okamžitě. Dopila jste čaj a potřebujete se přemístit do vedlejšího pokoje k počítači – není nic snadnějšího, než cestou vzít šálek a uklidit ho do myčky. Zdá se vám to možná jako maličkost, ale šálek sem, svetr tam a po celém dni už na vás může čekat pěkná hromádka k uklizení.

Zdá se vám, že v kuchyni snad nemůže být nikdy dokonale čisto? Především pak, pokud se jedná o skříňky, kde máte uložené koření, mouku, cukr a jiné ingredience? Vytvořte v úložných prostorech přehledný systém (např. v podobě nádob na cukr, mouku, sůl, koření) a nebudete tak muset pokaždé utírat poličky, na které vám přistála tu trocha mouky, tu trocha skořice. Navíc budete hned vědět, kde co máte.

Vyhraďte si každý den 30 minut na uklízení, které si můžete rozdělit třeba na 10 minut uklízení ráno a 20 minut večer po práci nebo obráceně. Pokud se vám někdy zdá, že zrovna není co uklízet, tak se pusť te alespoň na 20 minut do uklízení lednice, sporáku, koupelnových poliček... zkrátka do něčeho, k čemu už se dlouho odhodláváte.

Ukrojte pár korun ze svého rozpočtu a vpusť te na pár hodin v týdnu do svého království paní na uklízení. Ulevíte si od náročnějších prací a budete tak mít více času i sil na "dolaďování" toho, co bude zapotřebí.

Zjišťujete, že se vám doma nakupila velká spousta věcí, které vlastně ani nepotřebujete a netýká se to jen vašeho šatníku? Udělejte velkou čistku. Asi není důvod, aby se vám doma válel rámeček s fotkou s bývalým přítelem, i když leží někde na dně krabice. Všechny věci, které vás pojí s minulostí, ke které se nechcete vracet, domů nepatří. Zbavte se jich a uvidíte, že se vám uleví i na duši.

A to nejdůležitější nakonec? Vydržet. Dodržujte tyto zásady a časem je budete dělat zcela automaticky. Tak co, jdete do toho s námi?

 

 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole