Přejít k hlavnímu obsahu

HOLLYWOODSKÉ HVĚZDY SE ZOUVAJÍ: Přidáte se k Mezinárodnímu dni bez bot?

redakce/29.4.2014

Po celém světě se dnes známé osobnosti jako Charlize Theron, Miley Cyrus, Olivia Wilde a další celebrity připojí k Mezinárodnímu dni bez bot. Cílem této akce je upozornit na to, že více než čtvrtina obyvatel planety si nemůže dovolit ani jediný pár bot a žije celoročně bosa. 

Letos je to už sedmý ročník Mezinárodního dne bez bot, který původně iniciovala značka TOMS. Ta se rozhodla bojovat s chudobou a nuznými podmínkami v oblastech třetího světa tím, že prodává boty v bohatých zemích a rozdává je v těch chudých. Ne každý má totiž to štěstí, aby si boty mohl pořídit. Nejhorší to pak bývá pro děti, které bez bot nemohou chodit do školy, protože do ní buď nedojdou, nebo je do ní bez bot prostě nepustí. Cílem celé akce je proto zout boty a zjistit na vlastní kůži, jak velkou překážkou je boty nemít. 

Tato celosvětová akce, která je letos stanovena na 29. dubna, probíhá dnes i u nás. Zúčastnit se můžete průvodu, který začíná v 15 hodin na pražském Žofíně a bude pokračovat podél Smetanova nábřeží až na náplavku. Součástí akce bude i hudební happening za doprovodu Jana P. Muchowa a zpěvačky Never Sol, Václava Havelky s kapelou Please The Trees a vše vyvrchlí koncertem Tata Bojs v baru Bajkazyl právě na náplavce.

V Čechách svou solidaritu vyjadřují nejrůznější firmy, školy, jednotlivci i slavné osobnosti. Za všechny například reklamní agentura Taxi, kadeřnictví Toni & Guy a osobnosti jako Aňa Geislerová, Tonya Graves, David Kraus nebo Jiří Macháček – ti všichni se dnes zují, aby zvýšili povědomí veřejnosti o tomto problému.

Až si tedy budete dnes boty nazouvat, myslete na to, jak se máte dobře a že patříte k těm šťastlivcům, kteří si boty mohou dovolit. Anebo se rovnou přidejte k dnešnímu průvodu a zůstaňte dnes bosí celý den, stejně jako miliony lidí na celém světě. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole