Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Holky patří na techniku! Girls Day 2018 se blíží

Text: Ludmila Hamplová, foto: Getty Images/19.4.2018
Nahlédnout do provozu firem, seznámit se zajímavými pracovními pozicemi a zároveň získat konkrétnější představu o tom, co práce v technických oborech obnáší, to je nabídka šestého ročníku Girls Day. Uskuteční se 26. dubna v Praze, Mladé Boleslavi, Brně a Plzni.

Kariérní den pro dívky, to je Girls Day, který pořádá organizace Gender Studies, o.p.s., s cílem povzbudit zájem dívek o technické obory. Tradičně tento den připadá na poslední čtvrtek v dubnu a letos proběhne na 26. dubna. Ve stejnou dobu probíhají akce spojené s mezinárodním Dnem dívek v ICT (Girls in ICT Day) ve 166 zemích světa.

Dívky a mladé ženy dostanou příležitost nahlédnout do provozu firem, seznámit se se zajímavými pracovními pozicemi a lidmi z praxe a zároveň získají konkrétnější představu o tom, co práce v technických oborech obnáší. Firmy připravily speciální program, v rámci kterého umožní návštěvnicím Girls Day vyzkoušet si a naučit se něco nového a načerpat inspiraci pro svou budoucí studijní nebo pracovní kariéru.  

Hlavním partnerem akce je Škoda Auto, a. s., která zve dívky do svého mladoboleslavského závodu. „Holky k autům patří! Proto všechny středoškolačky a vysokoškolačky, které vidí svou budoucnost ve světě vědy a techniky vítáme ve ŠKODA AUTO s otevřenou náručí,“ to je poselství společnosti k Girls Day. Součástí programu je výroba aut v přímém přenosu, různé hry, ale také setkání se studentkami a čerstvými absolventkami, které ve firmě pracují, a přitom ještě nedávno stály před rozhodnutím, na jakou školu se vydají. Dále se letošního ročníku akce zúčastní pražské firmy Vodafone, Ricardo Prague, Průmstav a SMP CZ, MSD IT. Girls Day se uskuteční také v Plzni ve firmě Konplan a v brněnském Red Hat.

Na Girls Day se můžete snadno přihlásit sama. Stačí vyplnit jednoduchý formulář na www.girlsday.cz Další možností je přihláška prostřednictvím škol, kde vás přihlásí váš vyučující. Kontaktní email je v tomto případě girlsday@genderstudies.cz. Girls Day je otevřený všem dívkám ve věku 15-19 let, ale i studentkám vyšších odborných a vysokých škol, účast je pro všechny zdarma.

 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole