Přejít k hlavnímu obsahu

Břicho pryč! Šest cviků, které od něj pomohou

komerční článek/18.4.2014

Propagace firmy. Marieclaire.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Možná se s ním také trápíte. Je všude tam, kde jste vy. Doma, mezi lidmi, dokonce i s vaším partnerem v posteli. A co je vůbec nejhorší, vidíte jej i v zrcadle! A kdo že to je? Vaše břicho!  

Pokud potřebujete shodit břicho, pojďte se s námi podívat, co vám od něj zaručeně pomůže… Přinášíme šest nenáročných cviků s viditelnými účinky. 

Cvik 1: Bříško a zadeček

Ležíme na zádech, ruce volně podél těla, nohy mírně pokrčené. Vtáhneme břicho směrem k podložce tak, aby mezi páteří a podložkou nezůstalo žádné místo. Současně stiskneme půlky k sobě. Držíme dech a držíme svaly. Pak výdech, uvolnit, chvíli si odpočinout a znovu. Cvik je vhodný nejenom na břicho, ale formuje také partie zadečku.
Cvičíme 20 stahů 1–2x denně.

Cvik 2: Bříško, zadeček a stehna

Obdoba předešlého. Provedeme postup ze cviku 1. Poté co zatlačíme páteř k podložce, začneme od podložky odlepovat kostrč a současně zdvihat bedra vzhůru, dokud se nezačne odlepovat i hrudník. S výdechem trup zase pokládáme. Pak uvolnit, chvíli si odpočinout a znovu. Cvik je vhodný nejenom na břicho, ale formuje také partie zadečku a stehen. Cvičíme 20 stahů 1–2x denně.

Cvik 3: Skřipec

Ležíme na zádech, jako by nás vytahovali na skřipci. Zatím jsme uvolnění. Ruce vytažené za hlavou, nohy natažené. Vtáhneme břicho směrem k podložce tak, aby mezi páteří a podložkou nezůstalo žádné místo. Současně stiskneme půlky k sobě a s nádechem se začneme vytahovat, jako bychom chtěli vyrůst. Špičky ohýbáme k hlavě. Pak výdech, uvolnit, chvíli si odpočinout a znovu. Cvičíme 20 stahů 1–2x denně.

Cvik 4: Nohy nahoře a nůžky

Ležíme na zádech. Vztyčíme nohy a natáhneme je kolmo k podložce, špičky přitahujeme směrem k zemi. V této poloze začneme nataženýma nohama pomalu kmitat. Napodobujeme stříhání nůžkami. Pravidelně dýcháme. Cvičíme 20 kmitů 1–2x denně.

Cvik 5: Kočičí hřbet

Klečíme a ruce opíráme o vyvýšenou podložku (stačí několik knih na hromádce). Stiskneme půlky a vtáhneme břicho směrem k páteři. S výdechem ohýbáme hlavu dolů. Pak nádech, hlavu dáváme pomalu nahoru a uvolňujeme tělo. Chvíli odpočinout a znovu. Cvičíme 20 stahů 1–2x denně.

Cvik 6: Půlkruhy

Obdoba předešlého. Klečíme, ruce opíráme o vyvýšenou podložku. Stiskneme půlky, vtáhneme břicho směrem k páteři. Zvedneme pravou ruku a obloukem ji nataženou stočíme doprava směrem za sebe. Současně tím směrem pohlédneme. Vykroužíme tak necelý půlkruh. Pak ruku vrátíme a provedeme stejný úkon levou rukou na levou stranu. Cvičíme 20 cviků 1–2x denně.


Cvičení a zdravý životní styl?

Zkuste našich šest ověřených cviků. Budete se cítit lépe. Ale nezapomínejte, že jen „cvičit“ tak úplně nestačí. Priorita tvorby tukových polštářků v určitých partiích našeho těla oproti jiným (třeba právě na bříšku) je do značné míry dána geneticky a zcela ovlivnit nelze. Mnohem přínosnější cestou je zaměřit se na celkové zlepšení fyzické kondice.

Dobrá fyzická kondice jde ruku v ruce se zdravým životním stylem. Pod ním se skrývá nejenom doporučení pro konzumaci a složení potravin (obecně se např. uvádí rozložit jejich přísun do několika pravidelných intervalů v rámci celého bdělého dne), ale také doporučení v oblasti rozplánování úkonů, pravidelnosti, manažování volného času či spánkového režimu.

Každopádně nezoufejte. Budete-li chtít s úpravou svého jídelníčku a životního stylu obecně jakkoli pomoci, vždy jsou vám k ruce služby kvalifikovaného výživového poradce. Kvalitní poradce vám nejenom odborně poradí a poskytne zpětnou vazbu, ale také dohlédne na plnění vašich výživových předsevzetí.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole