Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

BONO NA ÚTOKY V PAŘÍŽI: Mohl jsem to být já nebo vy

19.11.2015

Populární irská skupina U2 právě zkoušela v hotelu AccorHotels v Paříži, když necelých pět kilometrů od nich došlo ve stejnou chvíli k teroristickému útoku v klubu Bataclan. 

“Naše ochranka všechno rychle uzavřela a náš tým i personál se bezpečně dostal ven,” řekl Bono irskému DJ Dave Fanningovi v sobotním rádiovém rozhovoru. “Do hotelu jsme se dostali zadním vchodem. Všichni se shromáždili a společně jsme sledovali zprávy, nikdo z nás nemohl uvěřit, že se tohle opravdu děje. Všichni jsme v bezpečí.”

V posledních dvou měsících koncertovali U2 po celé Evropě a páteční zkouška měla být finální přípravou na sobotní živé vystoupení přenášené HBO. Koncert byl v tuhle chvíli odložen na neurčito, stejně jako další koncerty konané na stejném místě. “Neodvolali jsme to.” Koncert byl prostě zrušen, a já tomu naprosto rozumím. Je na francouzských úřadech, aby rozhodly, kdy se můžeme vrátit.

Skupina se v tuto chvíli snaží s hrůzou posledních dní vyrovnat. “Naše první myšlenky samozřejmě patří fanouškům The Eagles of Death Metal,” říká Bono. “Když přemýšlíte nad pátečními událostmi, většina obětí patřila mezi hudební fanoušci. Tohle je první přímý útok na hudbu v téhle takzvané Válce teroru. Je to vážně zneklidňující. Tohle jsou naši lidé. Mohl jsem to být já nebo vy. Chladnokrevnost tohoto hrůzného činu je děsivá a já to nedokážu pustit z hlavy.”

Zatím není jasné, kdy přesně se koncert další koncert skupinu U2 odehraje, Bono ale slibuje, že bude. “Hudba je nesmírně důležitá,” říká. “Myslím, že U2 má poslání a já se nemůžu dočkat, až se do Paříže vrátíme a budeme hrát. Cítím, že nás naši fanoušci potřebují. Nenecháme si od těchto lidí diktovat program. Nebudou organizovat naše životy za nás.”

Foto: Rollingstone.com

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama