Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

ADOPTUJ PANENKU, ZACHRÁNÍŠ DÍTĚ: Benefiční aukce panenek dnes ovládne České muzeum hudby

25.11.2014

Už po dvanácté dnes propukne v Českém muzeum hudby na pražské Kampe netradiční benefiční aukce, kterou pořádá český UNICEF. Během slavnostního večera který začíná dnes v 19 hodin si hosté budou moci vydražit designové panenky vyrobené známými osobnostmi. Výtěžek z aukce pak poputuje na podporu očkovacích programů UNICEF.

Panenky jsou vyráběny podle střihu dětmi i dospělými z celé ČR. Po zhotovení jsou panenky svým tvůrcem opatřeny „rodným listem“, na kterém je mj. uvedeno jméno panenky, země, kterou má představovat, datum narození panenky a adresa jejího tvůrce. UNICEF pak panenky prodává – nabízí k symbolické adopci – za částku 600 Kč, která odpovídá nákladům na očkování jednoho dítěte proti 6 hlavním smrtelným dětským chorobám (dětská obrna, spalničky, záškrt, černý kašel, tuberkulóza, tetanus).

Smyslem projektu je získat finanční prostředky pro celosvětové očkovací kampaně UNICEF, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě – panenky. Ti, kdo panenky „adoptují“, zašlou jejímu tvůrci pohlednici UNICEF se zprávou, že panenka nalezla svůj domov a že společně zachránili život dítěti prostřednictvím očkování. Vyvolávací cena panenek je 3000 Kč, což je cena za očkování pro 5 dětí.

  

Panenky pro letošní aukci připravili: Liběna Rochová, Simona Krainová, Jan Činčera, Jitka Čvančarová, Terezie Dobrovolná, Josef Dvořák, Květa Fialová, Nadace Generali, Ivana Gottová, Tereza Herz, Jan Hřebejk, Klub přátel Tengenenge, Petr Kalouda, Weekend Max Mara, Sklárna Moser, Bára Nesvadbová, Olympijský tým ČR a Redakce sportu České televize,  Jan Saudek, Kateřina Smolíková, Vladimír Staněk, Robert Vano, Karel Voříšek, Valérie Zawadská. 

Výsledky projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ 2002 – 2013

V letech 2002 – 2013 bylo díky tomuto projektu získáno na podporu očkovacích programů UNICEF celkem 18 968 314 Kč, díky nimž mohlo být v nejchudších zemích proočkováno 31 613 dětí (z toho díky benefičním aukcím panenek známých osobností byla v letech 2003 – 2013 získána částka 6 768 100 Kč, která zajistila proočkování 11 280 dětí).

 

 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole