Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

10 způsobů, jak dodržovat pitný režim

Připravila: Nga Luongová, foto: Pinterest/11.1.2018
Zapomínáte dodržovat pitný režim? Chcete to letos zlepšit? Máme pro vás několik užitečných rad, díky kterým budete neustále hydratovaná.   

1. POUŽÍVEJTE BRČKA: Nezdá se vám, že cucáním brčka toho vypijete víc?

2. POŘIĎTE SI HEZKOU LÁHEV: Ušetříte přírodu i vaši peněženku. Pokud vám obyčejná voda nechutná, můžete do ní přidat plátky citrónu, máty nebo nakrájené ovoce. Nám se zalíbila skleněná láhev GoodGlass, do které můžete dát klidně kávu nebo čaj. Zakladatel značky pochází ze Švédska, a proto je design pojat v moderním skandinávském duchu. K dostání jsou dvě velikosti - 350 ml (660 Kč) a 450 ml (690 Kč) a seženete je na www.goodglass.cz.

3. NASTAVTE SI BUDÍK NA KAŽDOU HODINU: Pokud víte, že budete sedět u práce 5 hodin v kuse, připravte si na stole karafu s vodou a nastavte si upozornění na každých 60 minut.

4. OCHUŤTE SI TO: Třeba bio bezinkovým nebo zázvorovým sirupem. Zapomeňte na sladké nápoje jako jsou sodovky, ochucené minerálky nebo ovocné koncentráty - obsahují zbytečně mnoho cukrů.

5. PO TOALETĚ SI DEJTE JEDNU SKLENICI VODY: Po vyprázdnění se nezapomeňte pořádně napít, aby tělo opět fungovalo tak, jak by mělo. 

6. VYPIJTE 2 SKLENICE VODY PŘED SPANÍM: Další den se probudíte fresh a plná energie. Navíc bude vaše pleť krásně zářit zdravím. Dáte-li si před spaním hrnek bylinkového čaje, bude se vám dobře trávit i usínat. 

7. DEJTE SI SKLENICI VODY PŘED KAŽDÝM JÍDLEM: Pokud si dáte sklenici vody před každým jídlem, zaplníte žaludek, tudíž toho pak sníte méně a nebudete se zbytečně přejídat. 

8. ZACVIČTE SI: Vezměte si do posilovny velkou láhev vody, vyplavte ze sebe endorfiny a doplňujte ztracené tekutiny. Bez vody to prostě nejde!

9. VŠEHO S MÍROU: Jak je již známo, alkohol a káva dehydratují. Proto byste si měli po těchto nápojích pořádně napít obyčejné vody. 

10. POUŽÍVEJTE SVŮJ CHYTRÝ TELEFON: A stáhněte si aplikaci, která vás donutí se loknout čisté vody a splnit si svůj denní cíl. Vyzkoušejte: Waterlogged - Daily Hydration Tracker nebo Carbodroid – Drinking Water

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole