Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

10 ranních rituálů, které vám zpříjemní den

Sonja Ćuková/21.10.2015

Ráno bychom měli začít nejlépe, jak jen to jde. A každý na to jde samozřejmě jinak. Někomu nevadí brzké vstávání, jiný potrebuje spánku maximum, někdo se neobejde bez vydatné snídaně, jiný je rád, že se zvládne napít... Ať už jste jakýkoliv ranní typ, zde je seznam věcí, které fungují, nabijí energií a dokážou pořádně nakopnout.

  1. Ovocné smoothie. K pořádně vydatné dávce síly vám postačí jeden mixér a ovoce, které zrovna máte. Zásobte pořádně mrazák, ať nemusíte denně řešit vše čerstvé. K vitamínům přidejte klidně i chia semínka nebo třeba protein.
  2. To Do List. Je to zvláštní, ale pokud ráno vstanete a hned si s čerstvou hlavou sepíšete seznam aktivit na celý den, půjde vám vše mnohem lépe od ruky. 
  3. Cvičení. Naše tělo nejlépe spaluje hned po ránu, takže pokud se k této aktivitě dokopete, máte vyhráno. Zaběhejte si, zacvičte si vlastní sestavu, je to na vás, ale věřte, že den pak bude mnohem hezčí.
  4. Maska. Hned, jak vyskočíte z postele, aplikujte na vaši pleť masku a dopřejte jí pár minut důkladné péče. Je to zázrak!
  5. Kofein. Káva je klasika a bez ní se asi neobejde většina z nás. 
  6. Voda s citrónem. Další zázrak. Teplá voda s citrónem vám zlepší trávení, je to skvělý doplněk, pokud potřebujete shodit nějaké to kilo, podporuje imunitu, osvěžuje dech, zlepšuje pleť...
  7. Meditace. Dopřejte si hned ráno pár minut jen pro sebe a meditujte. Nastavit se na ni bývá dřina, ale jakmile s tím začnete, brzy si bez meditování neobejdete. 
  8. Snídaně mimo domov. Sraz s kolegyní nebo kamarádkou v kavárně, kafe v kelímku, čerstvý toust...Taková legrace sice něco stojí, ale čas od času, proč ne?!
  9. Procházka se psem. Ranní vycházka s domácím mazlíčkem je samozřejmě povinnost, ale je to také velmi prospěšná aktivita pro naše tělo. Přivstaňte si a užijte se hodinu s vaším čtyřnohým kamarádem někde v přírodě. 
  10. Snídaně s rodinou. Sladit čas všech členů domácnosti sice nebývá vždy jednoduché, ale když se to podaří, je to dokonalý start dne. 

 Foto: Pinterest.com

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama