Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

10 jednoduchých triků, jak vychytat nejlevnější letenky

Marie Cicvárek Fléglová/15.9.2015

Najít hotel „za hubičku“ už je celkem hračka, ale najít letenky, u jejichž cen se vám nepodlomí kolena, to už vyžaduje trochu odhodlání, talentu a trpělivosti. Našli jsme pro vás několik triků a tipů, díky nimž se vám třeba poštěstí.

 1. Sledujte sociální sítě.

  V dnešní době věc běžná. Informace o skvělých nabídkách najdete na Facebooku nebo třeba Twitteru. Tak si olajkujte letecké společnosti, servery s levnými letenkami a čekejte...

 2. Bookujte letenky 49 dní předem.

  Podle leteckých expertů je nejlepší čas na koupi nejvýhodnějších letenek 7 týdnů před odletem. Pokud se unáhlíte nebo naopak čekáte na poslední chvíli, nemusí se nákup příliš vyplatit.

 3. Vyberte si odlet v půlce týdne.

  Úterý a středa jsou dny, kdy letecké společnosti nabízejí největší počet volných míst, tudíž i jejich ceny mohou být o maličko výhodnější.

 4. Hledejte letenky přímo u leteckých společností.

  Podobně jako u hotelů, tak i přímo u leteckých společností najdete ty nejlepší nabídky. Klidně využívejte weby jako např. orbitz.com, ale raději ještě omrkněte stránky aerolinek a ceny porovnejte.

 5. Odebírejte newslettery.

  Ano, dostávat denně tísíce nejrůznějších nabídek a mít zaplněnou mailovou schránku, je trochu otrava, ale věřte, že i tam můžete chytnout super ceny letenek.

 6. Sledujte nové nabídky.

  Jakmile začnou aerolinky nabízet novou destinaci (např. přímý let z Prahy do Barcelony), většinou jde ruku v ruce s tím i nežší ceny letenek. A jak zůstat v obraze? Samozřejmě tak, že budete odebírat newslettery.

 7. Google Flights.

  Tato webová stránka vám usnadní nejen hledání letenek, ale také si zde můžete „pohrát“ s cenami a různými měnami. Jinými slovy, sledujte kurzy a plaťte co nejvýhodněji.

 8. Pryč s Cookies.

  Některé webové stránky mohou monitorovat, jak často sledujete jednu konkrétní cenu letu a mohou tak uměle nabízet nevýhodné letenky. Proto raději mazejte ze svého počítače Cookies.

 9. Nebojte se malých letišť.

  Ano, občas je lepší a rychlejší letět přímo na hlavní letiště, ale omrkněte i ceny letenek na malé a méně využívané místa přistání. Často tak můžete ušetřit hezké peníze.

 10. 24 hodin.

  Na poslední chvíli se mění spousta věcí. Myslete na to, že většina leteckých společností nabízí možnost zrušení nebo přebookování během tohoto krátkého časového úseku.  

Foto: Pinterest.com 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama