Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Zeptali jsme plastického chirurga, jaké zákroky je možné stihnout ještě před létem 

Foto: Unsplash/29.5.2019
Na otázky nám odpovídala MUDr. Aneta Krajcová z kliniky Mediestetik. 

Blíží se léto. Řada žen se snaží vylepšit svoji postavu. Doporučíte nějaké zákroky (invazivní i neinvazivní), které jsou účinné v boji proti celulitidě?  
Na trhu se setkáváme s množstvím nabídek, jak odstranit celulitidu. Bohužel ne všechny procedury jsou opravdu účinné a slouží pouze jenom jako jakási lákadla na pacienta. Především je důležité pochopit princip vzniku celulitidy. Lipohypertrofie, nebo-li zvětšení objemu tukových buněk, jak se celulitida také označuje, braní pravidelné cirkulaci lymfy a krve. Tukové buňky se různými negativními vlivy extrémně zvětšují a jsou vytlačovány proti povrchu. Tím vzniká tzv. pomerančová kůže. Mikrocirkulaci a pružnost pokožky pomáhá zlepšit celá řada vitaminů: např. vit. E, C a B6 pyridoxin. Anticelulitidní vlastnosti má i kofein, theofylin, theobromin. Dále víme, že ženy trpí celulitidou více než muži. Důvodů, proč tomu tak je několik. Muži mají tužší a pevnější kůži a mají jiné predispozice k ukládání tuku než ženy. Další velký vliv má užívání hormonální antikoncepce, která obsahuje estrogen, a ten právě působí protikladně k vitamínu E.

Pokud tedy pochopíte princip vzniku tzv. "pomerančové pokožky", pochopíte i možnosti, jak s ní bojovat. Z těch medicínských máme nejlepší zkušenosti s mikroinjekční aplikací anticelulitidního komplexu ZAN Factor Fatless, který obsahuje velké množství vitamínu C a trojmocné železo, dále i injekční preparáty obsahující kofein, L-carnitin. Zcela nejvýhodnější je pak použití masážního přístroje – na klinice Mediestetik používáme velice efektivní endomasáž pomocí přístroje Mantis. Z invazivních technik bych doporučila liposukci šetrným přístrojem Body-Jet, který při odsávání pracuje s paprskem vody. Na klinice Mediestetik zaručuje skvělé výsledky i moderní vybavení operačního sálu, který je, jako jeden z mála v Evropě, vyroben ze speciálního antibakteriálního skla. 

Jaké zákroky mohou ženy stihnout podstoupit ještě před létem? 
V období letních měsíců mohou pacientům zkomplikovat proces rekonvalescence právě vyšší venkovní teploty. Jsou ale země, kde je 30 a více stupňů po většinu roku a plastičtí chirurgové zde prázdniny nemají. Je to spíše o domluvě mezi lékařem a pacientem. Pacient musí být podrobně informován o postoperačním režimu, nošení kompresního prádla, nemožnost se několik týdnů koupat v bazénu či v moři a stranění se sluníčka. Jsou tací, kteří naopak tyto letní měsíce vyhledávají a místo dovolené podstoupí plastickou operaci. V období letních měsíců se nemusíte obávat ani niťového liftingu v obličeji, z aplikace kvalitních preparátů s kyselinou hyaluronovou nebo z botulotoxinových injekcí, či různých typů mezoterapií. Co se plastických operací týče, přikláním se spíše k menším zákrokům, jako je plastika horních a dolních víček, drobné liposukce. Ani zvětšení poprsí silikonovými implantáty není v létě kontraindikováno, pouze si pacientka musím uvědomit, že po dobu cca 4 týdnů bude muset nosit speciální kompresní podprsenku.  

Jaké jsou aktuální trendy v plastické chirurgii? 
Jako jeden z mála plastických chirurgů se velmi intenzivně věnuji a současně vzdělávám v nejnovějších technikách tzv. ZKRÁŠLOVÁNÍ – BEUATIPHICATION. Tento termín používá významný kanadský plastický chirurg Dr. Arthur Swift, a je to nový trend plastické i estetické chirurgie. Můj primární cíl není pacienta poslat na operační stůl pod skalpel, ale pokusit se kvalitními produkty a špičkovou technikou oddálit moment, kdy je třeba do pacienta tzv. "říznout". A to opravdu jde. Zpočátku jsem byla jako chirurg velmi skeptická k různým niťovým liftingům a mikroinjekčním mezoterapiím, ale pokud je profesionálně aplikován vysoce kvalitní produkt, jaké máme na klinice Mediestetik, očekávaný efekt nehledáte, ale opravdu ho vidíte. Často provádím speciální techniku browliftingu /vysunutí obočí/, která oddálí plastiku horních víček. Přednáším ji na mezinárodních kongresech i s tzv. demonstrací na modelech. Technika vstřikování tuku jde také velmi rychle dopředu, existuje již celá řada způsobů, jak získat co nejkvalitnější tuk k tzv. fatgraftingu. Na poli liposukce je také obrovský boom. Od klasické vibrační liposukce se můžete setkat s ultrazvukem asistovanou liposukcí, laserem asistovanou liposukcí a v posledních letech provádím tzv. radiofrekvenčně rety, je to obrovský technický pokrok. Obecně se ráda vzdělávám a jsem otevřená všem novým trendům, má to ale své hranice, nikdy nepoužiji techniku, která je sice moderní, ale může být pro pacienta nebezpečná a přinese minimální efekt. 

Čtěte také:
BEAUTY: Botox pro začátečníky. Ano či ne?
Plastická operace nebo tortura? Podívejte se na počátky estetických zákroků
4 způsoby, jak udržovat pleť mladou

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama