Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

ŽENY, KTERÉ HÝBOU SVĚTEM: Susan Wojcicki

Foto: Getty images/4.4.2019
Ženy jsou neuvěřitelné, schopné a obdivuhodné! Proto vám budeme postupně představovat ty zástupkyně něžného pohlaví, které je potřeba znát a které nás motivují každý den.  entokrát se nám do hledáčku dostala marketingová jednička, která z nevýrazného start-upu vytvořila fenomén jménem Youtube.

Susan Wojcicki: CEO internetového kanálu Youtube od roku 2014.

Wojcicki byla talentované dítě, které si ve škole oblíbilo všechny předměty. Excelovala v uměleckých oborech i logických předmětech. Když se dostala na Harvard, nikdo se nad jejím úspěchem nepozastavoval.  Nejprve začala studovat literaturu, poté zjistila, že její srdce plesá po technických znalostech a vydala se tímto směrem.

V roce 1998 stála u otevření první kanceláře Googlu. Ta totiž byla v její garáži. Ano, Wojcicki je spoluzakladatelkou tohoto fenoménu.

O rok později se stává marketingovou ředitelkou. I tato pozice ji však začne být po nějaké době malá a rozhodne se pro novou výzvu. Startupy. Ty jsou v té době ještě v plenkách a jejich boom se odehraje až po několika letech. Mezi tyto prvotiny však patří i youtube. Malý projekt, ve kterém Wojcicki nalézá velký potenciál. Wojcicki z ní vytvořila naprostý fenomén. Od roku 2014 je CEO této společnosti a Wojcicki je považována za světovou jedničku marketingu.

Čtěte také:
7 dovedností, které budou zaměstnavatelé chtít v roce 2020
Proč mají ženy sklony k autocenzuře?
NETWORKING: Jak navazovat užitečné vztahy

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama