Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Zázraky se dějí!

Foto: L'Oréal/21.2.2019
Krásné, zdravé, lesklé a především husté! Která z nás by nesnila o ukázkových kadeřích? I ty nejhustší vlasy ale vlivem častého barvení, těhotenství nebo hormonálních změn, kterých je v ženském životě nepočítaně, ztrácejí na objemu. Pokud vám vlasy vypadávají nebo jen chcete preventivně podpořit zachování jejich hustoty, zahrňte do svého koupelového rituálu zázrak jménem ricinový olej.

Skok do historie
Skočec obecný, někdy označován jako ricinovník, pochází z oblasti severovýchodní Afriky a jihozápadní Asie. Objevili ho pro nás už staří Egypťané. Ze semen této na pěstování nenáročné okrasné rostliny se lisuje bezbarvý až světle žlutý olej bez chuti a zápachu. Protože jsou semena skočce prudce jedovatá, olej se sice lisuje za studena, dále se ale zahřívá, aby se zbavil nežádoucích látek. Po úpravách se následně využívá v potravinářství, medicíně, průmyslu a v neposlední řadě i v kosmetice.

Blahodárný zábal
Nejvýraznější účinky má tento jedinečný olej na naše vlasy. Dokáže je zpevnit zevnitř, posílit a zamezit jejich vypadávání. Působí také proti lupům. Nejideálnější je dopřát vlasům zábal.

TIP: Ricinový olej aplikujte na vlasy tak, že jej bříšky prstů důkladně rozetřete především ke kořínkům. Vlasy následně zabalte do igelitu nebo ručníku a nechte působit 30 minut. Olej je velmi hustý, před aplikací ho můžete naředit s jiným typem oleje, například s olivovým nebo kokosovým. Vlasy se budou potom lépe umývat a nebudou příliš mastné. Pokud ricinový olej smícháte s kokosovým, získáte jako bonus krásnou vůni. Po půl hodině vlasy důkladně opláchněte vlažnou vodou a umyjte šamponem.

TIP NA ŠAMPON: Pro posílení působení zábalu na růst vlasů a proti jejich vypadávání je možné použít šampon Ricinový olej & Mandle z řady Botanic Therapy od Garnier. Ricinový olej je v něm obsažený ve vhodném poměru k ostatním ingrediencím, navíc je obohacený o olej mandlový a proniká přímo do vlasového vlákna. Výsledkem jsou silnější a na dotek hustší a zdravější vlasy. Šampon doplňte o kondicionér ze stejné řady, který naneste na konečky vlasů, jednou za čas ho můžete nahradit maskou pro hloubkovou hydrataci.

Hattrick aneb pár univerzálních kapek
Ricinový olej blahodárně působí i na obočí, proto je vhodné aplikovat na něj pár kapek jednou za 3 – 4 dny, zejména pokud je řidší. S pomocí ricinového oleje dostanete do formy i svoje řasy, které se vám za trochu opatrné námahy odvděčí svým růstem, leskem a hustotou. Na vatovou čisticí tyčinku aplikujte pár kapek a opatrně s ní přetřete kořínky řas. Dávejte ale pozor, aby se vám olej nedostal do očí. Do třetice můžete olejem vyživit i lámající se nehty. Nejdříve naneste olej do okolí nehtů, poté přímo na nehtové lůžko a nasaďte si rukavice. Ideální je věnovat se této proceduře čas před spaním.

Kromě krásných vlasů, obočí a nehtů můžete ricinovým olejem ulevit své velmi suché pokožce, bolavým jizvám nebo zánětlivým kloubům. Mít doma zázračnou lahvičku ricinového oleje se zkrátka vyplatí!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole