Přejít k hlavnímu obsahu

Zara “opisovala” a skončila za to před soudem

Kampaň značky Zara
text: Tatiana Urbanová, Foto: Zara, Marni, Diesel/11.7.2018
Říká se: “raději dobře ukrást, než špatně vymyslet”. Jenže právě tohle krédo se teď značce Zara vymstilo.

To, že si občas vypůjčí oblíbený design od jiných návrhářů se všeobecně ví a módní domy jí to nelibě tolerují, pokud si však jednotlivé kousky upraví podle svého. Ovšem co se stane, když kopíruje do poslední nitky? Potom skončí před soudem.

Společnost OTB Group, pod kterou patří mimo jiné i značky jako Diesel, Maison Margiela, Marni a Viktor & Rolf zahájila soudní bitvu s Inditexem - mateřskou lodí Zary již v listopadu roku 2015. Předmětem sporu byly právně chráněné džíny Diesel Skinzee-SP a Fussbett sandály Marni. Jelikož byly tyto designy v duševním vlastnictví společnosti, firma požadovala peněžní odškodnění za prodej padělaného zboží. A soudce Claudio Marangoni nyní dal OTB Group za pravdu. Rozhodl, že Zara opravdu jednotlivé artikly okopírovala a musí je neprodleně stáhnou z prodeje, jinak za každý jeden produkt zaplatí 235 dolarů! 

Marni sandálky a Diesel Skinzee-SP džíny.

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole