Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Z úspěšné bankéřky majitelkou lázní

Foto: Archiv/29.10.2019
Pavlína Filipi je nejenom charismatická, ale hlavně podnikavá žena. Z bankovního sektoru, kde zastávala vysokou pozici se po pár letech rozhodla podnikat ve zcela odlišném oboru, lázeňství. Dnes působí ve funkci ředitelky Lázní Darkov, které navštěvují lidé z celého světa. Co stojí za jejím úspěchem a proč je přesvědčená o tom, že lázně jsou vhodné i pro ženy mladší 30 let?

Před pár lety jste převzala vedení Lázní Darkov. Jak to celé vzniklo?
Od začátku jsem byla jako poradce při akvizici lázní, po dokončení transakce mi byla pozice generální ředitelky nabídnuta, lázně vedu od roku 2015.

Jaká je vaše původní profese?
Pocházím z bankovního sektoru, kde jsem se vypracovala z pozice osobního bankéře až na pozici ředitel korporátního bankovnictví pro ČR.

Jaké léčebné procedury v Darkově nabízíte?
O pacienty se stará tým 180 zdravotnických specialistů spolu s moderními přístroji. Klientům pomáháme k maximální soběstačnosti také využitím špičkových robotických přístrojů. Jedním z nich je Reoambulátor – antigravitační trenažér chůze, tímto přístrojem disponujeme v ČR jako jediní.

Mezi nabízené terapie patří individuální fyzioterapie, terapie rázovou vlnou, laserová terapie, cvičení v závěsu na lanech a popruzích, diagnostika funkčních poruch pohybového aparátu, funkční rehabilitace, rehabilitace jemné motoriky ruky, antigravitační trenažér chůze, lokomoční terapie a jiné.

V čem jsou Lázně Darkov jiné?
Hlavně svou profesionalitou, intenzivní rehabilitací s individuálním přístupem k pacientovi, robotickými přístroji a přírodním léčivým zdrojem - jodobromovou solankou. Solanka tzv. „Zlato z Darkova“ obsahuje řadu cenných minerálních látek, a především jod v koncentraci vyšší než v přímořských oblastech. Jodobromová voda má vynikající léčebný, regenerační, preventivní i omlazující účinek.

Podstupujete sama nějaké lázeňské procedury?
Ano, pravidelně podstupuji jednou ročně lázeňskou péči a pravidelně si dopřávám udržovací procedury.

Co všechno vaše práce obnáší?
Od určování strategie, kam budou lázně směřovat, až po „baťovský“ přístup k zaměstnancům. Spolupracuji s odbornými řediteli, zastřešuji jednání s ambasádami, setkávám se s generálními řediteli zdravotních pojišťoven, podílím se na výběrových řízeních, kterých se pravidelně účastníme u velkých společností, které k nám posílají své zaměstnance na rekondiční pobyty.

Jezdí k vám do lázní více ženy, nebo muži?
Myslím, že ženy. Ženy se obecně o sebe více starají, chtějí si užít relaxační pobyt ať už s kamarádkami či přijíždí maminky s dcerami. Navíc máme v Historických Lázních Darkov ojedinělý přístroj pouze pro ženy „Protége Intima“ určený k modelaci intimních partií a tímto se rozšířila další skupina žen, které se každoročně vrací. Jezdí k nám na dámské jízdy, Beauty pobyt, Fit and Slim pobyt apod.

Jak se staráte o svůj zevnějšek a hlídáte si svůj jídelníček?
Stravuji se jako typický manažer, který nestíhá jíst pravidelně. Vyváženou nutriční stravu si dopřávám pouze v lázních, naproti tomu, pokud cestuji, jím i ve fastfoodech. To se samozřejmě neblaze podepisuje na mé postavě, ale protože jsem zároveň majitelkou sítě kosmeticko - kadeřnických salonů, tak si pravidelně zajdu na některou z neinvazivních procedur.

Doporučíte lázně i ženám mladším 30 let, které netrápí žádné zdravotní potíže? Jaké procedury jsou pro ně vhodné?
Ano, hlavně z důvodu prevence, každá druhá žena v hodně mladém věku si stěžuje, že ji bolí za krkem, nebo záda. Dnešní doba tomu bohužel nahrává. Máme sedavé zaměstnání a málo pohybu. Tělo díky tomu hodně trpí.

Máte nějaký recept na to, jak skloubit kariéru s rodinným životem?
Je nutné najít rovnováhu mezi rodinným a pracovním životem, což je někdy velice těžké. Recept na to, jak to vše dohromady skloubit k prospěchu obou stran je rada nedělit svůj čas pouze mezi práci a rodinu, ale věnovat se také sama sobě. Pravidelně sportujte, zajděte si občas s kamarádkou na víno či do kavárny, přečtěte si knížku a hlavně, ušetřete si čas jen pro sebe a partnera. Hlavně mějte čisté svědomí, mít skvělou práci není nic sobeckého, naopak, pamatujte, že pokud budete spokojená vy, bude spokojená i rodina.

3 chyby, které vás posunuly dál
1. přílišné podrobné prověřování protistrany mě stálo jednu zajímavou investici. Jednalo se o historické lázně v Německu. Dnes již vím, že mám dát víc na svou intuici a méně řešit čísla.
2. Dalším mým pochybením vnímám tvrdost při jednání s podřízenými u malicherností. S postupem času mě to posunulo do situace, že jsem zjistila, že tento přístup není ideální, jelikož někteří zaměstnanci měli problém toto ustát a proto se dnes snažím jim dávat v rámci možností volnější ruku.
3. chybou bylo, že jsem příliš dlouho otálela s investicí do softwaru pro řízení. Myslela jsem si, že to bude náročný proces toto aplikovat ve firmě, ale opak byl pravdou. Byla jsem mile překvapena snadnou obsluhou a nyní již vím, že mi to šetří spoustu času, které mohu smysluplněji využít. Prověřování drobných detailů bych si mohla již odpustit, což se ještě musím naučit.

3 rady, které vám pomohly posunout se dál
1. Více nás poslouchej.
2. Více deleguj, nemusíš vše dělat sama
3. Důvěřuj svojí intuici.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama