Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Z návrháře šlechticem. Ralph Lauren byl jmenován rytířem  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Instagram/26.6.2019
Tento ikonický módní návrhář získal Řád britského impéria. Sir se z něho ale nestane.  
Reklama

Ralph Lauren je prvním americkým fashion designérem, který se může pochlubit čestným šlechtickým titulem rytíře. Ten mu byl udělen princem Charlesem při soukromém obřadu. Toto velmi významné britské vyznamenání získal za svůj celoživotní přínos módě a za boj proti zákeřné rakovině. Zapsal se tak do historie mezi další Američany jako Billa Gatese, Stevena Spielberga, Ronalda Regana nebo George Bushe, kteří se tímto titulem mohou pochlubit. Ptáte se, proč z něho není rovnou Sir? Toto označení mají právo užívat jen občané Spojeného království, kde je hlavou státu královna Alžběta II. 

Ralphu Laurenovi je nyní 76 let a svou stejnojmennou společnost založil v roce 1967. V roce 2015 se vzdal funkce generálního ředitele. Lauren během své kariéry oblékal mnoho členů královské rodiny včetně princezny Diany, Kate Middleton nebo Meghan Markle.  

“Vždy jsem byl inspirován historií, tradicemi a kulturou Velké Británie a historickými vztahy, které naše dvě země sdílely. Proto jde o jednu z nejvýznamnějších poct, které se mi mohlo kdy dostat.”  

Čtěte také:
Twiggy dostala od britské královny titul “dáma”
10 neuvěřitelných faktů, které jste nevěděla o královně Alžbětě II.
Dokáže módní návrhář v Čechách vůbec vydělat?

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama