Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

XV. ročník FASHION STARS NIGHT v Pražské křižovatce představil kolekce pěti módních návrhářek

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Fashion stars night/13.3.2020
V rámci celého módního večera se představila Talabaya, Silky Gang, Helen Mertl, Vlastina Svátková a zahraniční host Steff McGrath se svou značkou Something Wicked.

Jubilejní ročník Fashion Stars Night se letos uskutečnil 9. 3. 2020 v prostorách Pražské křižovatky, kam se vrátil již po čtvrté. Projekt, který vznikl v roce 2003 a pravidelně se koná pod taktovkou Janiny Šlemínové, do hvězdného nebe letos uvedl kolekci pěti designérek. Jejich aktuální kolekce se prezentovaly v rámci tohoto večera. Novinkou, kterou přinesl patnáctý ročník této velkolepé módní show, bylo vyhlášení ceny Czech Fashion Awards za dlouhodobý a trvalý přínos pro českou módní scénu. Tu si převzala Tatiana Kovaříková.

Jedinečné modely pěti módních designérek, živý hudební doprovod a magická atmosféra Pražské křižovatky, tak vypadal patnáctý ročník Fashion Stars Night. Na této show pracoval produkční tým Stars Events a jeho přátelé, k osvícení hlavní lodi kostela bylo využito téměř 100 reflektorů zavěšených na konstrukci delší než 100 metrů. Akce se zúčastnilo více jak 500 pozvaných.

První, kdo se v rámci večera představil, byla Helena Mertlová. Stálice na české módní scéně. Její šaty se vyznačují lehkostí střihů zpracovaných z kvalitních látek, dokonale modelujících ženskou postavu a podtrhujících ladné křivky. Kolekce svatebních šatů prezentovaná v rámci Fashion Stars Night, pak byla dokonalým ztělesněním ladnosti a elegance. Krásné střihy inspirované antikou se nesly v minimalistickém duchu a nechávaly vyniknout vzdušnosti a lehkosti hedvábí. Sérii modelů v krémových odstínech dominovaly červené šaty. Tvorbu Heleny Mertlové charakterizuje užití kvalitních a luxusních materiálů. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.

I Martina Karafiátová tvořící pod značkou Silky Gang pracuje výhradně s hedvábím. Autorka svou lásku k výtvarnému umění – zvláště ilustraci a módě přetvořila do kolekcí luxusních hedvábných šátků, které vznikají v limitovaných sběratelských sériích. Černou linii s barevnými akcenty inspirovanou obrazy Joana Miró v rámci přehlídky podpořila vybrané modely značky Mi fashion label z její nové kolekce Black pro jaro/léto 2020. Barevné kožené rukavičky v odstínech šátkových kolekcí exkluzivně pro přehlídku ušila česká značka Moje rukavice. V rámci přehlídky bylo možné spatřit dokonalou symbiózu mezi šátky a oděvy.

Zahraničním hostem byla ve spolupráci s Britskou ambasádou pozvaná mladá britská návrhářka Steff McGrath s exkluzivní značkou spodního prádla a doplňků Something Wicked. Tato nezávislá značka má za cíl vytvářet inovativní kolekce dámského spodního prádla, které ženy podpoří v záměru vyjádřit svou touhu, cítit se žensky a vyzařovat sebedůvěru. Během přehlídky bylo možné vidět prádlo, sukně či podvazky zpracovávané z těch nejexkluzivnějších materiálů jako je například japonská jehněčí kůže. Tvorba Something Wicked se stala jedinečným zážitkem nejen kvůli směru, jímž se mladá autorka ubírá – udržitelnost a ruční zpracování, ale také díky dokonale svůdné a sexy atmosféře.

Koncept její teprve „dvouleté“ módní značky Talabaya je příběhem o úctě k rozmanitosti v různých dobách i kulturách. Mirka Talavašková svými modely prezentuje modest módu, která se stále více dostává do popředí a představuje ji ve velmi elegantní a sofistikované podobě. Kolekce této známé módní návrhářky byla inspirována arabským světem, navržena v kombinaci s evropskými prvky a tak, aby se maximálně přiblížila všem ženám napříč kontinenty. Jednotlivé modely, které byly v rámci Fashion Stars Night prezentovány, byly ukázkou kontrastů života, a to jak barevně, tak i materiálově nebo střihově.

Pátou a poslední kolekcí, kterou bylo možné během večera vidět, byla premiéra autorské kolekce renesanční ženy, herečky, spisovatelky a designérky Vlastiny Svátkové. Módní značka Pro duši se tak poprvé mohla ukázat v celé své kráse. Vlastina ve své kolekci využila takových materiálů, jako je hedvábí, nebo brokát, dominantním modelem celé série modelů byl však kabát vyrobený z čalounické látky. Jak sám název značky napovídá, je to kolekce opravdu pro duši. Ženskou. Plnou barev, elegantních střihů a jemných květinových potisků. Krásnou, jemnou a něžnou, stejně jako sama autorka.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole