Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

@WORK: 4 způsoby, jak si užít dovolenou bez výčitek

Text: Barbora Nečasová/14.5.2018

Možná to znáte taky – čeká vás dovolená, ale vy se z ní snad ani netěšíte. Už dopředu totiž víte, kolik práce před ní musíte stihnout, a kolik práce na vás bude čekat, až se z dovolené vrátíte. Nemluvě o tom, že už teď počítáte s tím, že i na dovolené občas vyřídíte nějaký ten telefonát a odpovíte na email, který opravdu hoří. Takhle si neodpočinete ani z poloviny tak, jak byste potřebovala. Udělejte to tedy letos trochu jinak. Zasloužíte si to!

1. Poproste své kolegy o pomoc

Vytipujte si spolehlivé kolegy a poproste je o pomoc s dostatečným předstihem. Domluvte si dopředu, s čím by vám mohli pomoci. Zaškolte je do všeho, co je potřeba, a na oplátku se nabídněte, že jim pomůžete ve chvíli, až pojedou na dovolenou oni.

2. Komunikujte

Dopředu všechny upozorněte na to, kdy odjíždíte a kdy se vracíte. Zapomeňte na věty typu: “Kdyby bylo potřeba, volejte.” Naopak je nahraďte větou: “Nebudu na emailu ani na telefonu, ale v případě nouze volejte mého kolegu/kolegyni XY.” Nebojte se, vaši kolegové si se vším poradí.

3. Zbavte se všech lákadel

Emaily jsou jako droga. Nemůžete si pomoci, něco vás zkrátka láká otevřít email a zkontrolovat, jestli je “doma” všechno v pořádku. Když jste na dovolené, smažte si ze svého telefonu mailovou aplikaci, naopak si v emailu nastavte automatickou odpověď, a nezapomeňte v ní uvést kontakt na kolegyni/kolegu, kterému jste agendu ve své nepřítomnosti předala.

4. Uvědomte si, že díky dovolené budete efektivnější, až se vrátíte

Každý z nás občas potřebuje změnu prostředí, vypnout hlavu a věnovat se něčemu docela jinému. Nemějte výčitky, právě naopak. Berte dovolenou jako investici, která se vám vrátí tím, že budete mít po svém návratu mnohem více energie, motivace a skvělých nápadů.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole