Přejít k hlavnímu obsahu

Marketingová manažerka Lenovo poradí, čím potěšíte vaše nejbližší

13.12.2017
Vánoce jsou za dveřmi a vy ještě nevíte, co vybrat, protože udělat někomu radost není jen tak. Aneta Fialová, marketingová manažerka společnosti Lenovo, nám dala několik tipů na dárky, kterými zaručeně své blízké potěšíte.

Aneto, dáváte přednost měkkým nebo spíše tvrdým dárkům?

Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela. Pro mě je kouzlo Vánoc už jen v tom, že se mi na chvíli podaří vymanit se z pracovního kolotoče a sejít se v klidu s kamarády a rodinou. Dárky, které dostanu, tolik neřeším. Potěší mě každá maličkost. Na druhou stranu pečlivě vybírám dárky pro své blízké.

Ptám se, protože k nejoblíbenějším dárkům patří každoročně elektronika. Zejména dětem se oči mnohem více rozzáří při pohledu na nový smartphone než na pletený svetr od babičky.

Asi máte pravdu, také mi v dětství udělal větší radost mobil než teplé ponožky. Dříve se však hodil akorát na volání, psaní smsek a hraní jednoduchých her. Dnes už toho smartphony umí mnohem více, takže je to takový univerzálnější dárek.

Jak to myslíte?

Vezměte si třeba novinku Moto Z2 Play. Když pominu dnes již běžné vlastnosti a funkce, jako je fotoaparát, možnost připojení k internetu nebo kalendář, dá se díky doplňkům Moto Mods ze smartphonu vytvořit úplně jiné zařízení. Doplňky stačí jednoduše přicvaknout a svůj telefon proměníte v projektor, reproduktor, powerbanku nebo herní ovladač. Tím mohou rodiče svým dětem splnit více přání najednou.

To je dobrý tip. Poradíte také, jak mohou ženy na Vánoce zabodovat u svých drahých poloviček?

Hodně záleží na tom, jaký mají jejich muži vkus a k jakému účelu budou zařízení nejvíce používat. Smartphony z řady Moto potěší nejen děti, ale i dospělé, takže s nimi určitě chybu neuděláte. Jinak bych ale doporučila dnes už legendární notebooky z rodiny ThinkPad. Těmi rozhodně nic nezkazíte. Mají tradici už čtvrt století a jsou tím pádem prověřené několikátou generací uživatelů. Přeci jen jde o vysoce výkonné, odolné a maximálně spolehlivé notebooky s nezaměnitelným designem. Díky tomu se staly pravou rukou řady manažerů a podnikatelů, kteří si bez nich svou práci umí dnes už jen těžko představit. Mohlo by se tedy zdát, že je to spíše chlapská záležitost.

A pro ženy by se notebook ThinkPad pod stromeček nehodil?

Pro některé určitě ano. Sama ThinkPad při práci denně používám a nedám na něj dopustit, nicméně osobně ho vnímám především jako pracovní nástroj. Větší radost by mi udělal nějaký stylový tablet, který bych využila hlavně ve volných chvílích. Hodně zajímavé jsou například tablety YOGA. Můžete si třeba pořídit model se zabudovaným projektorem, takže si doma kdykoliv promítnete film přes celou zeď. Myslím, že taková funkce by se zvlášť teď v zimě hodila každému.

A kdybyste si musela vybrat jeden konkrétní produkt, o jaký byste si napsala Ježíškovi?

To je hodně těžká volba. Nedávno jsem měla možnost vyzkoušet si nový YOGA Book a ten mi hodně učaroval. Pořád dávám přednost ručně psaným poznámkám, takže by mi tento tablet celkem usnadnil život, protože už bych je konečně přestala ztrácet. Stačí psát pomocí inkoustového pera na papír a YOGA Book vše okamžitě převede do digitální podoby. Své poznámky pak navíc můžete dál upravovat nebo sdílet. Při psaní si tak odpočinete od počítačové obrazovky a přitom máte vše uložené na jednom místě a kdykoliv k dispozici. Velkou výhodou je také praktická klávesnice, která se zobrazí jen, když ji potřebujete. Máte tak tablet i notebook v jednom.

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole