Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jak přežít zkušební dobu v nové práci?

Marie Cicvárek Fléglová/10.9.2015
Marie Claire @Work

Najít si novu práci, takovou, která by nás naplňovala, bavila a byla přesně tím „pravým ořechovým“, je celkem dřina, překlenout následně zkušební dva až tři měsíce a zapadnout hladce do kolektivu, také nemusí být vždy jednoduché. Ale budete-li se řídit jednoduchými pravidly, mohla by to být hračka a třeba si nový job zamilujete již po prvním týdnu (a šéf zase vás).

Je jedno, zda jste nastoupila na pozici asistentky nebo generální ředitelky, podstatné je ukázat ty nejvyšší kvality a výkon. Buďte komunikativní, otevřená konstruktivní kritice, choďte na obědy s kolegy, udělejte dojem tím, co umíte a v čem jste dobrá.

A také:

  • Vzhledem k tomu, že jste nováček, počítejte s tím, že budete neustále pod drobnohledem. A není řeč jen o šéfovi, ale i o kolezích, asistentkách nebo „ajťácích“ z vedlejšího oddělení. Využijte výhodu, že si toho jste vědoma a předveďte se v tom nejlepším světle. Buďte milá, pracovitá, zbytečně se nezapovídávejte u kopírky s kolegy, rozhodně nedrbejte a nepomlouvejte.

  • Nechoďte pozdě a neodcházejte předčasně. Nebude-li to opravdu nutné. Ukažte, že o práci stojíte a nemáte důvod z ní utíkat.

  • Respektujte řád a chod firmy. Během prvních měsíců se sžijte s ostatními, s chodem a filosofií společnosti, nesnažte se být rebel :).

  • Najděte se spřízněnou duši/kamarádku/parťáka...někoho, kdo vám bude pravou rukou, poradí a bude oporou v případě, že třeba nepůjde vše hladce nebo nebudete vědět, kde najít obálky.

  • Pište si, pište se a ještě jednou piště si! Vše nové, jakoukoliv informaci, pravidlo, číslo, kód, čas... Jste nováček, s otázkami a chybami se ze začátku počítá, ale je prima ukázat, že vám některé věci nemusí říkat stokrát.

Foto: Pinterest.com

Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama