Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

EFEKTIVNÍ HOME OFFICE: 7 tipů, jak přesvědčit kolegy, že se doma neflákáte

16.11.2015

Více než třetina Čechů podle průzkumu společnosti Microsoft přiznává, že nemá dostatek času na svůj osobní život a dvě třetiny z nich si myslí, že by to pomohla zlepšit flexibilita v práci.

Zjednodušeně řešeno, Češi volají po home office a možnosti pracovat mimo kancelář. Samozřejmě ne všechna povolání to umožňují, ale v některých firmách už se manažeři snaží vycházet svým zaměstnancům vstříc. Ne všichni kolegové ale mohou mít pro práci z domova pochopení a mohou vás brzy začít podezírat, že když sedíte doma a ne v kanceláři, určitě nepracujete tolik, jako oni. Jak je tedy přesvědčit, že pracovat efektivně se dá i z postele nebo balkonu? 

1. V pracovní době buďte na příjmu. Tzn., mějte po ruce telefon i notebook, abyste pro své kolegy byli vždy k zastižení. 

2. Pokud máte doma často vypadávající internet nebo slabý mobilní signál, najděte si jiné pracovní místo. Pro vaše kolegy nesmí být vaše nepřítomnost v kanceláři překážkou v tom vás kontaktovat. 

3. Upozorněte své kolegy předem, který den chcete pracovat z domova. Zvláště jim dávejte vědět v případě, že doma nezůstáváte pravidelně třeba každé úterý. 

4. Stanovte si s kolegy týmové dny, na které plánujte společné schůzky a kdy se vždy potkáte v práci. 

5. Podporujte své kolegy v tom, že vás mohou kontaktovat, i když jste doma. Nenadálý brainstorming přece můžete zvládnout i přes Skype. 

6. Buďte si jisti, že váš nadřízený je zastáncem home office a vaše nepřítomnost v kanceláři mu nevadí. Pokud máte zastání v něm, bude se vám lépe obhajovat vaše nepřítomnost i před kolegy. 

7. Dodržujte termíny, plňte své úkoly, nabízejte svou volnou kapacitu v případě, že ji máte. Ať si kolegové nemyslí, že pracujete třeba jen dopoledne a od oběda si doma dáváte bene.

Foto: Pinterest.com

Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama