Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Co úspěšní lidé dělali ve svých pětadvaceti?

5.10.2015
Marie Claire @Work

Cestu k úspěchu si každý hledá sám. Někdo si jde tvrdě za svým už od začátku, někdo se k němu musí probojovat přes počáteční překážky a neúspěchy. 

Donald Trump například, se narodil do bohaté rodiny, a podnik svého otce zdědil ve svých pětadvaceti. Na druhou stranu, Kat Cole, presidentka společnosti Cinnabon, se na samý vrchol sama vypracovala sama. Začínala ve svých 26 letech jako servírka v restauracích Hooters. 

Abychom vám dokázali, že cestu vzhůru vypadá všelijak, představíme vám 7 osobností a jejich úspěchy v jejich pětadvaceti. 

Hillary Clinton, čerstvě dostudovala práva na prestižní univerzitě Yale

Ve svých 23 letech se tu zamilovala do spolužáka Billa Clintona, který ji o rok později požádal o ruku. Hillary Clinton ale první nabídku odmítla; se sňatkem souhlasila až následující rok, kdy oficiálně ukončila studium. 

Hillary Clinton se jako manželka Billa Clintona stala první dámou Arkansasu, následně první dámou Spojených států, Americkou senátorkou a v součastnosti sama kandiduje v prezidentských volbách. 

Donald Trump, zdědil impérium svého otce

Donald Trump, republikánský kandidát na presidenta, obchodní magnát a televizní hvězda, se narodil v zámožné rodině. Podle svých slov jeho otec ale vždycky trval na tom, aby se naučil znát cenu peněz. Jako dítě ho otec brával na nejrůznější staveniště, kde se svým bratrem sbírali plastové lahve, které následně odnášeli do sběru a měnili za peníze. Nevydělal si prý moc, ale naučil se, co znamená pracovat za peníze. Ve svých 25 letech zdědil otcovo impérium, které později přejmenoval na The Trump Organization. Velice brzy pak začal navrhovat stavební projekty na Manhattanu. 

J. K. Rowling, ve vlaku dostala nápad napsat knihu o Harry Potterovi

Známé spisovatelce J.K.Rowling bylo pouhých 25 let, když přišla s nápadem napsat knihu o kouzelnickém učni Harry Potterovi. Ačkoliv knihu začala psát ještě tentýž večer, trvalo jí roky, než ji konečně dokončila. Zatímco pracovala jako sekretářka v londýnské pobočce Amnesty International, Rowling snila o kariéře spisovatelky. Během následujících několika let předtím, než dokončila první knihu, se stihla vdát, porodit dceru, rozvést se a léčit se na psychiatrii s klinickými depresemi. Knihu dokončila v roce 1995 a o dva roky později se z ní stal bestseller. 

Martha Stewart, byla burzovní makléřkou na Wall Street

Ještě před tím, než se z Marthy Stewart stala národní hvězda, pracovala Martha Stewart na Wall Street jako makléřka, a zároveň si přivydělávala jako modelka. 

“Když jsem začínala pracovat na burze, na Wall Street byste našli jen velice málo žen. Lidé tehdy mluvili o skleněných stropech, já je však nikdy nezažila. Nikdy jsem se necítila méněcenná kvůli tomu, že jsem žena.” V roce 1972 Stewart opustila burzu, aby se stala mámou na plný úvazek. O rok později si založila cateringovou službu. 

Kat Cole, pracovla v Hooters jako servírka

Ředitelka úspěšné americké značky Cinnabon pracovala ve svých 25 letech v Hooters jako servírka. Nikdy nedokončila vysokou školu, ale díky své píli se vypracovala z Hooters servírky a hostesky až na víceprezidentku společnosti. 

Mark Zuckerberg, Facebook poprvé dosáhl na počet 300 milionů uživatelů

Mark Zuckerberg začal na Facebooku poprvé pracovat ve svých 20. Když mu bylo 25 let, jeho firma se poprvé ocitla v plusu a Facebook dosáhl na neuvěřitelné číslo –  300 milionů uživatelů. To bylo v roce 2009. Z takového úspěchu měl samozřejmě obrovskou radost, nicméně jak sám říká, tehdy byl teprve na začátku. O rok později, v roce 2010 byl časopisem Time zvolený jako “Osobnost roku”. 

Sheryl Sandberg, právě odmaturovala jako premiantka z Harvardu

Současná provozní ředitelka Facebooku a první žena v jeho správní radě ve svých 25 letech odmaturovala s vyznamenáním v oblasti ekonomie na prestižní univerzitě Harvard. Nejprve pracovala jako ředitelka kanceláře ministra financí USA Larryho Summerse v administrativě Williama J. Clintona, a zároveň byla konsultantem ve společnosti McKinsey.

Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama