Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

8 věcí, které úspěšní lidé dělají před spaním

Bára Cihlová/13.10.2015
Marie Claire @Work

Stejně důležité, jak začínáte nový den, je i to, jak ho končíte. To, jak strávíte posledních pár hodin před spaním totiž ovlivňuje nejen vaši náladu, ale i vaši energii a to, kolik toho v noci naspíte. Úspěšní lidé tohle všechno vědí, stejně jako to, že duševní a fyzické zdraví jdou ruku v ruce. Proto svou večerní rutinu nikdy nepodceňují. A které věci dělají před spaním? Tady jsou:

1. Čtou.

Experti se shodují, že čtení před spaním je nejobvyklejší činnost, kterou úspěšní lidé dělají těsně před tím, než jdou spát. A nemusí se nutně jednat jen o noviny nebo knihy zaměřené na práci, klidně prý sáhnou i po románech nebo antických filozofech.

2. Plánují.

Stává se vám občas, že nemůžete usnout, protože myslíte na všechny povinnosti, které vás následující den čekají? Pak si všechno zapište! Udělejte si seznam všech povinností, ale zapisujte si i nápady a myšlenky, které se vám večer rojí hlavou. Často bývají klíčové.

3. Tráví čas s rodinou.

Tohle pravidlo většina úspěšných lidí dodržuje bez výjimky. Vědí totiž, že by nikdy nedokázali dosáhnout takových výsledků, kdyby neměli podporu své rodiny. Strávit večer několik hodin s partnerem nebo s dětmi je pro ně nejdůležitější věc na světě.

4. Zrekapitulují si uplynulý den.

Podle Michaela Kerra, autora knihy You Can’t Be Serious! Putting Humor to Work, většina úspěšných lidí si na konci dne zrekapituluje, co se jim povedlo a na čem by naopak měli zapracovat. Stejně tak se prý vyplácí udělat si na konci dne seznam tří věcí, za které jste vděční. Vedění si “vděčného deníčku” lidem pomáhá s udržením motivace, hlavně v období, kdy se jim zrovna dvakrát nedaří.

5. Meditují.

Velká spousta úspěšných lidí věnuje posledních 10 minut před spaním meditaci. Je to skvělý způsob, jak uvolníte tělo a zklidníte myšlenky.

6. Nepracují.

Opravdu úspěšní lidé před spaním nikdy nepracují, nekontrolují si emaily ani nevyřizují telefonáty. Snaží se odpojit od práce všemi způsoby. Moc dobře totiž vědí, že to poslední, co potřebují, je v posteli přemýšlet o emailu, který právě dostali. Účel je, uložit se ke spánku s čistou hlavou, ne naopak.

7. Soustředí se na pozitivní věci. 

Je jednoduché dostat se večer do pasti myšlenkami na to, že byste tuhle a tamtu situaci bývali vyřešili jinak. Nehledě na to, jak špatný jste měli den, soustřeďte se na pozitivní věci a pesimismus nechte za dveřmi. Negativními myšlenkami si přivodíte jen stres a dostanete se do špatné nálady. Místo toho si vzpomeňte na “vděčný deníček”.

8. Soustředí se na úspěch, který přinese zítřek.

Mnoho úspěšných lidí si večer dopřeje pár minut, během kterých si představí všechno pozitivní, co jim může nový den přinést. Pro většinu z nich to ale není naučená věc, je to něco, co pramení z jejich povahy.

Foto: Pinterest.com

 

Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama