Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

8 tipů jak zařídit, aby si vás váš nadřízený oblíbil

21.4.2015
Nebo aby vás alespoň nezačal nenávidět...

Když přijde řeč na spokojenost v práci, ve finále záleží na jediném – jak spokojený je váš šéf. 

Ačkoliv nadřízeného si dost často nevybíráte, docílit toho, aby vás při ranní cestě do práce netlačil žaludek, může být jednodušší, než si myslíte. Stačí respektovat některá pravidla a řídit se následujícím návodem:

1. Snažte se porozumět, co je pro vašeho šéfa důležité

Není nad to, vžít se občas do bot vašeho nadřízeného a podívat se na situaci jeho očima. Snažte se porozumět jeho prioritám: co je důležité pro něj nebo pro ni, mělo by být důležité i pro vás! 

2. Snažte se, aby váš nadřízený vypadal dobře

To, jak pracujete, vrhá buď stín, nebo světlo i na vašeho šéfa. Samozřejmě nechcete, aby si kredit za vaše úspěchy bral někdo jiný, pokud však bude dobře vypadat váš šéf, budete dobře vypadat i vy.

3. Přestaňte si stěžovat a pomlouvat

Je to vlastně úplně jednoduché. Nemůžete si myslet, že budete mít hezké vztahy s někým, koho za jeho zády pomlouváte. I když si můžete myslet, že se pomluvy k vašemu nadřízenému nikdy nedostanou, to, jak o něm mluvíte v soukromí, svým způsobem ovlivňuje váš vztah. 

4. Naplánujte si se svým šéfem pravidelné schůzky a meetingy

Nečekejte na čtvrtletní hodnocení a pohovory, buďte aktivní! Domluvte si se svým šéfem schůzku; stanovte si jasné cíle, bavte se o tom, co je pro firmu důležité a zapracujte na tom. 

5. Pokud pochybujete, pochybujte taktně

Může se stát, že v některých případech nebudete se svým nadřízeným souhlasit. Nenechte se unést a volte slova s rozvahou. Vysvětlete konkrétně, s čím a proč nesouhlasíte a navrhněte jiné řešení. 

6. Nabídněte svou pomoc a učte se

Vzdělávejte se, vyhledávejte způsoby, jak se zdokonalit, a učte se. Třeba tím, že nabídnete svou pomoc na projektu, na kterém jste zatím nepracovali. Budete působit aktivně, a to nikdy nemůže být na škodu. 

7. Mějte respekt pro vaši firmu a buďte vděční za svou práci

Možná to zní jednoduše, ale tohle pravidlo vám získá víc bodů, než si myslíte. Choďte včas. Buďte týmový hráč. Radujte se ze své práce. Vyplatí se to.

8. Rozhodněte se, že budete mít se svým šéfem hezký vztah 

Uvědomte si, že nejen váš nadřízený, ale i vy sami máte vliv na to, jaký je váš vztah. Samozřejmě existuje spoustu věcí, které neovlivníte. Vynasnažte se ale, aby věci, které ovlivnit můžete, pracovaly pro vás a ne proti vám. 

Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama