Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

5 zvláštních způsobů, které vám napoví, že děláte správné rozhodnutí (v čemkoliv)

Bára Cihlová/13.5.2015
Protože někdy se prostě rozhodnout musíte.

Rozhodovat o svém životě není vždycky jednoduché. Ať už jde o práci nebo o vztahy, některá rozhodnutí bývají těžší než jiná, obzvlášť, pokud na nich závisí vaše momentální nebo budoucí štěstí. Abychom vám pomohli usnadnit některá životní rozhodnutí, sepsali jsme pro vás seznam pěti zvláštních způsobů, které vám napoví, že se rozhodujete správně. 

1. Pohrajte si s papírem

Tenhle způsob možná bude znít trochu zvláštně, ale opravdu funguje! Sepište si seznam všech možných scénářů vaší momentální situace (každý scénář na jiný list papíru) a pak:

- Rozložte papíry před sebe tak, aby ležely v jedné linii. Mezi každým listem papíru si nechte malý prostor. 
- Postupujte zleva doprava a zastavte se před každým rozhodnutím zvlášť. Podívejte se na list papíru a pak si na něj doslova stoupněte (dostanete se tak přímo DO vašeho rozhodnutí). Zavřete oči a na chvíli si představte, že se rozhodujete právě tímhle způsobem. Jak se cítíte? Na co myslíte? Co se s vámi děje? 
- Postup opakujte s každou z možností. Rozhodnutí, při kterém jste se cítili nejlépe, je to, které byste měli udělat.

2. Poproste někoho, aby vám nahlas vyjmenoval vaše možnosti a pak sledujte, co se s vámi děje

Tenhle způsob je trochu ošemetný, protože se se svým rozhodováním musíte napřed někomu svěřit.  Můžete si ho ale nejprve vyzkoušet na někom jiném, než se pustíte do rozhodování u sebe. 

- Poproste kamarádku, aby se postavila rovně s nohama mírně od sebe a zavřela oči. Pak jí pomalu vyjmenujte všechny možnosti. Sledujte přitom, co dělá její tělo. Pokud se při některé z možností naklání trochu vpřed, je to dobré znamení. Pokud se naopak mírně zaklání, znamená to, že je intuitivně proti. 

3. Ztlumte světlo v místnosti

Naše tělo reaguje na světlo a má tendenci dělat ukvapená a impulzivní rozhodnutí v přímém osvětlení. Proto si při rozhodování vyberte tmavší místnost s menším množstvím světla. 

4. Rozhodujte se ráno

Rozhodování bývá únavné, obzvlášť po celém dni, kdy stále váháte a přemýšlíte, co udělat. Velká rozhodnutí proto dělejte ráno s čistou hlavou, nejlépe ještě v posteli!

5. Pusťte si rychlejší hudbu

Studie z roku 2009 napovídají, že lidé, kteří poslouchají rychlejší hudbu, mají tendenci dělat lepší a přesnější rozhodnutí než ti, kdo poslouchají hudbu pomalou. Takže, evidentně je na čase, pořídit si rychlejší playlist!

Foto: Pinterest.com

Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama