Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

5 vět, které úspěšní lidé nikdy neříkají

Tereza Švandelíková/29.9.2015
Marie Claire @Work

Úspěch – toužíme po něm všichni, ale málokdo ho skutečně dosáhne. Nejde totiž jen o to, přijít s něčím novým a zajímavým, nebo být skutečně dobrý v tom, co děláte. Vyšplhat až na samotný vrchol vyžaduje tvrdou práci, čas a naprostou oddanost.

Steve Siebold, autor knihy „Jak přemýšlí bohatí,“ oslovil více než tisíc milionářů a v průběhu třiceti let zjišťoval, co je vedlo k jejich úspěchu a bohatství. Překvapivě neměl vliv původ ani poměry rodiny. To, díky čemu jsou tito lidé výjimeční, je jejich mentalita a odhodlání, se kterým svou práci dělají.

Zde je pět vět, které byste se raději měli odnaučit říkat, pokud chcete být úspěšní a nezastavitelní, jako nejmocnější lidé světa.

1. „Nenávidím svojí práci“

Přesně tahle fráze by měla z vašeho slovníku zmizet jako první. Je důležité, abyste se zdrželi negativních poznámek, a místo toho se zaměřili na to, co dělat, aby vás práce bavila.

2. „To není fér“ nebo „Ale já si to zasloužila víc“

Váš kolega získal povýšení, cenu, nebo uznání, a vy zase nic, i když jste mnohem oddanější a pracovitější? Jednou z věcí, které byste neměli dělat, je naříkání nad nespravedlností života. Zkrátka se s ní smiřte. Místo toho zkuste přijít na to, proč nevybrali vás, poučte se, a počkejte si na další příležitost se předvést.

3. „Udělám to tak, jako vždycky“

Inovace je jeden z klíčů k úspěchu. Naučte se přijímat nové věci a postupy. Darline Price, prezidentka společnosti Well Said, mluví o tom, jak je důležité být v práci inovativní. „I když nesouhlasíte s něčím nápadem, zkuste raději říct „Wow! To vypadá zajímavě, jak to funguje?“ nebo „Opravdu zajímavý postup, můžeme probrat jeho silné a slabé stránky?“ Zkrátka nebuďte tvrdohlaví a nemějte strach. Tudy totiž cesta k úspěchu nevede!“

4. „To nejde“

Musíte vědět, že hranice a limity si vytváříme sami. Zkrátka kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby.

5. „To není můj problém“

Jedno z předních pravidel zní: Pokud jste opravdu úspěšní, budete pomáhat ostatním uspět stejně. Být týmovým hráčem je jedna z nejdůležitějších vlastností. Můžete být bohatí a mocní, ale právě tvrdá práce vašich zaměstnanců vám zajistí úspěch a dobrou reputaci i nadále.

Foto: Pinterest.com

Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama