Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

3 tipy, jak jít za svým snem a být šťastnější

Karolína Machová/2.10.2015
Marie Claire @Work

Nedávno se na internetu objevily články o tom, že Cara Delevingne končí s kariérou modelky. ,,Svět modelingu mi přijde trochu falešný,” svěřila se deníku The Times a dodala, že má pocit, že díky modelingu neroste jako osobnost. Navíc prý žije v neustálém stresu a cítí se být mnohem starší, než ve skutečnosti je.

Přesto, že je ve 23 letech jednou z nejúspěšnějších modelek světa a její práci by chtěly miliony dívek, Cara ví, že dráha modelky není pro její život tou pravou cestou. I my bychom se měli inspirovat a pravidelně si klást otázky typu: ,,Jdu tou správnou cestou?” ,,Jdu si za svým snem?” A jak poznat, jestli odpovědět ano nebo ne? Stačí se zamyslet nad těmito třemi otázkami, které vám otevřou oči!

1. Učím se a “rostu”?

Nezáleží na tom, v jakém oboru děláte nebo jakou máte pozici. Pořád byste se měli učit novým věcem. Ať už je to nová dovednost nebo vypilování té staré, nezapomínejte, že v každém oboru je vždycky co vylepšovat. A když už nemáte chuť se cokoliv nového učit? Možná je to znamení, že se máte poohlédnout po novém zaměstnání.

2. Hýřím dobrými nápady?

Když se pro něco nadchneme, většinou se snažíme přijít na to, čím to či ono vylepšit. Nemusí to být denně, stačí abyste párkrát za měsíc dostali nějaký dobrý nápad, kterým svůj pracovní tým podpoříte. Je to známka toho, že máte o svojí práci pořád zájem a máte chuť zazářit.

3. Mám každý večer pocit zadostiučinění?

Každý večer bysme měli jít spát s pocitem, že jsme ten den něco dokázali. Něco, na co můžeme být pyšní. Může to být cokoliv od pracovního úspěchu až po zvládnutí něčeho, z čeho jsme dřív měli obavy. Jestli uléháte s tímhle pocitem alespoň 3 krát týdně, pak jste pravděpodobně na správné cestě. Jestli se vám poštěstí být spokojeni opravdu jen málokdy, popřemýšlejte, kde děláte chybu a snažte se přijít na to, co v životě postrádáte. Někdy nám ke spokojenosti chybí jen nějaká maličkost.

Foto: Pinterest.com

Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama