Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

10 tipů, jak se obléknout do práce

22.10.2015
Marie Claire @Work

Projděte si našich deset základních pravidel, jak si postavit základy pracovního outfitu. A už nikdy nebudete ráno před skříní váhat!

BUĎTE VYBÍRAVÁ

  • Místo v šatníku věnujte jen věcem, které milujete na 100 %. Jejich nošení by vás mělo inspirovat a bavit každý den. Všechny kusy by měly reprezentovat váš styl, proto vybírejte pečlivě a s nejvyšší přísností.

VSAĎTE NA OSOBITÝ STYL

  • Zamyslete se nad tím, kdo jste a co má vaše oblečení reprezentovat. Buďte osobitá, rozviňte si vlastní vkus, autentický podpis.

VOLTE KVALITU NAD KVANTITOU

  • Místo tahání se o tričko ve slevách a impulsivního nakupování levných věcí, které stejně po pár nošeních vyhodíte, pečlivě vybírejte každý nový přírůstek do skříně. Sedí barva? A co střih? Jeden perfektní svetr je lepší než pět nedokonalých.

AUTENTIČNOST

  • Zapomeňte na škatulky jako „boho“, „preppy“ nebo „klasický“... vytvořte si svoje vlastní, takové, které budou sedět vašemu životnímu stylu a osobnosti.

FUNKČNOST

  • Oblečení nemá být pouze krásné, mělo by být i funkční. Sedí džíny? Není vám ve svetru zima? Pobere kabelka vše potřebné, aniž byste si zničila rameno?

IGNORUJTE MÓDNÍ TRENDY

  • Skoro všechny. Klidně se nadchněte pro nové módní trendy – pokud ale sedí vašemu stylu. Ostatní pusťte z hlavy, nestaňte se slepým otrokem módy.

INVESTUJTE CHYTŘE

  • Nebojte se věnovat čas a mozkovou kapacitu výběru toho pravého. Stejně jako v lásce se taková investice vyplatí. A nemusíte mít neomezený rozpočet.

KOMBINATORIKA

  • Vybírejte si oblečení, které ladí dohromady. Důležitý je solidní základ, šatník by neměl být jen souhrn jednotlivých věcí, ale téměř organický celek.

POHODLÍ

  • O pohodlí snad není diskuze! Škrábe to? Kouše to? Nebo snad táhne a škrtí? Pryč s tím! Styl není jen o vzhledu, je i o dobrém pocitu. Sedět by vám mělo pyžamo stejně jako lodičky na jehlovém podpatku.

POSOUVEJTE SE DÁL

  • Styl jakožto tvor organický (viz body výše), potřebuje také vývoj. Nebojte se nechat inspirovat a měnit ho.

 Tipy jak si vybavit stylový šatník přinese workshop Marella, který proběhne na konferenci Women @Work 26. listopadu 2015 v hotelu Four Seasons v Praze. 

Foto: Marella

Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama