Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Woody Allen tvrdí, že by měl být na plakátech hnutí #MeToo 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/12.9.2019
Má pravdu? To posuďte sami...

Po tom, co byl Harvey Weinstein obžalován a usvědčen ze sexuálního obtěžování a napadení bylo mnoho dalších mocných a slavných mužů v Hollywoodu obviněno z podobných zločinů. Smršti pod hlavičkou #MeToo, ať už oprávněné nebo nikoliv, se nevyhnul ani známý režisér Woody Allen, který měl údajně před dvaceti lety zneužívat svou adoptivní dceru Dylan Farrow. Tato obvinění se však nikdy nepotvrdila. Allen ovšem nyní v Argentinské televizi naopak prohlašoval, že je to on, kdo by měl být na plakátech hnutí #MeToo 

V rozhovoru pro Periodismo Para Todos Allen mluvil o tom, jak znepokojující a rozrušující to pro něj bylo, když se objevila obvinění jeho dcery. “Jde o něco, co již úřady důkladně prozkoumaly před 25 lety a všichni dospěli k závěru, že to není pravda,” řekl. “To byl konec a já pokračoval ve svém životě. Fakt, že se to teď vrátilo je hrozné. Jsem člověk, který má rodinu a děti.”  

Allen pokračoval tím, že hnutí #MeToo je velmi prospěšné a on sám se cítí být jeho advokátem. Je podle něj úžasnéjak hájí nevinné muže a ženy. “Co mi vadí nejvíce, je to, že jsem spojován s lidmi, kteří byli ze sexuálního napadení a obtěžování opravdu obviněni. Proti těm ovšem svědčilo 20, 50 a někdy i 100 zneužívaných. Já byl obviněn jedním člověkem, ukázalo se, že to není pravda a stejně je na mě již nahlíženo jinak.” Režisér filmu Manhattan (filmu, ve kterém sám hraje postaršího muže, který randí se středoškolačkou) tvrdí, že by měl být na plakátech hnutí #MeToo jako klasický případ. A to, že natočil takový snímek mu přijde směšné. Prý mu to v tu chvíli připadalo jako “zábavný nápad”. “Ve filmovém průmyslu se pohybuji již 50 let,” vysvětloval. “Pracoval jsem tak se stovkami velmi slavných, i začínajících hereček a ani jedna nikdy nenaznačila, že bych se k ní choval jakýmkoliv způsobem nevhodně.”  

Čtěte také:
JESSICA CHASTAIN: Režiséři mi vyčítají, že moc mluvím o ženské rovnoprávnosti
Byla jste opilá? Tak si za znásilnění můžete sama
Češky pořád vydělávají o 22 % méně než muži. Změní se to?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole