Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

William a Harry prozradili, jak probíhal jejich poslední telefonát s princeznou Dianou 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/3.7.2019
“Kdybych věděl, že je to naposledy, co mluvím se svou matkou, řekl bych jí toho tolik...” 

Letos v srpnu to bude 22 let od tragické smrti princezny Diany v Paříži. Ačkoliv existuje mnoho dokumentů o jejím životě, stylu, vztazích... to nejdůležitější při vzpomínkách na někoho, kdo znamenal tolik pro mnoho lidí, je vždy autentičnost. A kdo by mohl vyprávět dojemnější příběhy než její děti? 

Princ William a Harry se poprvé zcela otevřeli tomuto tématu. Hovořili upřímně o matčině smrti, o tom, jak je ovlivnila. Mluvili o duševních nemocích, které může smrt rodiče vyvolat. Vzpomínali na srdcervoucí pohřeb, ale hlavně sdíleli vzpomínky na poslední hovor, který s Dianou měli.  

Princům bylo pouze 15 a 12 let, když zazvonil telefon v Balmoralu, kde trávili čas se svou širší rodinou. Volala Diana z Paříže... Ale mladí princové si chtěli hrát, a tak toužili po tom, co nejrychleji telefonát ukončit. “S Harrym jsme pobíhali a hleděli si svého, víte, hráli jsme si s bratranci a sestřenicemi a dobře jsme se bavili...” vyprávěl princ William. “Myslím, že I Harry i já jsme byli v zoufalém spěchu abychom se rozloučili. Kdybych věděl, co se stane, tak bych se samozřejmě nezajímal o nic jiného a nebral bych to jako samozřejmost. Tento telefonát mi zůstal zakořeněn v mysli velmi silně.” Princ Harry dodal: “Jako dítě mě nikdy nebavilo mluvit s rodiči po telefonu a že jsme se něco natelefonovali, snad více, než abychom mluvili osobně, prostě byla taková situace...”  

Princ William také řekl deníku The Telegraph: “Nepamatuji si přesně co jsem řekl, ale do konce života budu litovat toho, jak krátký ten telefonát byl. Kdybych věděl, že je to naposledy, co mluvím se svou matkou, řekl bych jí toho tolik... Když se na to podívám zpětně, je to pro mě neuvěřitelně těžké a budu s tím muset žít do konce života.”  

Princové se také shodly na tom, že již nikdy nebudou veřejně o své matce mluvit takto osobně. “Udělali jsme to jednou protože cítíme, že je třeba oslavit její památku a vzdát hold člověku, kterým byla. Je to pocta jejích synů jí samotné. Poskytne to vhled z druhé strany, očima její nejbližší rodiny a přátel, ale chceme chránit její památku.”  

Čtěte také:
8 Beauty pravidel, kterými se řídila Lady Diana
FOTOGALERIE: Nenahraditelná lady Diana
Princ William měl údajně těsně před Kate “žhavý románek” 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole