Přejít k hlavnímu obsahu

Vyšetřování: Narostou vám prsa po zubní pastě?

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/6.8.2018
Tak počkat… Cože???

Pamatujete si ještě ty “rady” ze základní školy, kdy vám kamarádka nakukala, že když budete padesátkrát skákat nahoru a dolů, narostou vám prsa? Samozřejmě, že jste to pro jistotu zkusila. Co kdyby, že? Tohle ale raději ani nezkoušejte. Už jste přeci dospělá. Ano, se zubní pastou je to totiž podobný případ, akorát na to skočilo mnoho dospělých žen. A my se ptáme: PROČ???

Zní to jako divný a nevkusný vtip, ale je to bohužel realita. Ženy dávají na YouTube videa na kterých předvádějí jak správně masírovat svou hruď zubní pastou. Opravdu. Jako první si toho všiml deník Metro UK. „Zvětšete si prsa během 5 dnů za pomocí zubní pasty, není to vtip“ hlásá anglicky znějící titulek a pod ním najdete video, na kterém si dívka natírá hruď směsí okurek, vajec, mouky a právě zubní pasty. Počet shlédnutí - neuvěřitelných 7,7 milionu!

 

 

„Co udělala vazelína a zubní pasta pro moje ňadra!!“ zní další headline. Následuje opět krátký shot ve kterém žena předává své zkušenosti, zatímco si aplikuje tuto hmotu na místa, kde s ní její výrobci rozhodně nekalkulovali. Jak jistě tušíte, jediná změna, kterou její ňadra zažila po třiceti denním pokusu je taková, že voní po mentolu.

Ale mohlo by to tedy fungovat? Vzhledem k tomu, že zubní pasta je vlastně mix alkoholu, máty, fluoridu a detergentů – jinými slovy látek, které nemají žádný růstový potenciál, tak nikoliv. Dermatologům celého světa se ježí vlasy na hlavě jen z představy, že si lidé dávají zubní pastu na akné a to, že ji aplikují i jinam… k tomu se raději nechtějí ani vyjadřovat. Zkrátka neexistuje žádný lékařský důkaz o tom, že zubní pasta nebo vazelína může zvýšit množství kolagenu ve vašem těle. Nehledě na to, že látky v nich obsažené mohou být pro pokožku velmi dráždivé. Stejně tak, jako jsou tato videa dráždivá pro naše nervy…

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole