Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Všechno, co víme o MET Gala 2020 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/14.11.2019
Nejvelkolepější módní událost roku bude ještě velkolepější!  

Pokud jste si mysleli, že letošní téma MET Gala “Camp” bylo celkem abstraktní, počkejte až uslyšíte to, které nás čeká příští rok. Kurátoři muzea se rozhodli, že ke 150. výročí Metropolitního muzea umění bude vhodné uspořádat výstavu “About Time: Fashion and Duration”. “Móda je nesmazatelně spjatá právě s časem. Nejenže odráží a představuje ducha doby, ale také se mění a vyvíjí spolu s různými obdobími,” prozradil kurátor kostýmního institutu MET Andrew Bolton. V souladu s tímto tématem představí exhibice “sto padesát let módy” a různých designů. Jednotlivé modely budou vystaveny na “rozrušené” časové ose. Max Hollein, ředitel MET, uvedl: “Tato expozice bude brát v úvahu pomíjivou povahu módy, bude používat flasbacky a rychlé přeskočení do přítomnosti a odhalí tak, jak může být fashion svět jak lineární, tak cyklický.”  

Jak tvrdí New York Times, výstava je inspirována jak pracemi britské autorky Virginie Woolfové (především jejím románem Orlando), tak i teoriemi francouzského filozofa z počátku 20. století Henriho Bergsona. Vanessa Friedman fashion kritička New York Times napsala: “Výsledek by mohl být nejkonceptuálnějším abstraktním trhákem, o který se dosud kostýmní institut pokusil a bude přepínat mezi tím, co pan Bolton nazývá 'objektivním' časovým kalendářem a 'subjektivním' časem tvořivosti.” Vypadá to tedy, že se máme opravdu na co těšit! 

Celé Gala bude v režii kreativního ředitele Louis Vuitton Nicolase Ghesquièra, kterému budou asistovat Emma Stone, Meryl Streep a samozřejmě i Anna Wintour. Celá show bude zahájena 7. května příštího roku a bude na ní k vidění 160 módních kousků za posledních 150 let.  

Čtěte také:
Ty nejkrásnější a nejbizarnější looky z Met Gala 2019
Prosím, při vstupu na molo odložte pohlaví stranou
Když řeknete designérovi “udělej boží boty” a on to vezme opravdu doslova

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama