Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Victoria's Secret najala svou první trans modelku  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images, Instagram/11.8.2019
Tohle je opravdu velký krok! 

Krásná Brazilka Valentina Sampaio se stala první otevřeně transgender modelkou Victoria's Secret v historii. Její agent tuto informaci potvrdil CNN. Sampaio bude figurovat v kampani pro linii PINK.  

První zprávy o této kooperaci se objevily na Instagramu modelky, která zveřejnila backstage fotografii, na které označila @vspink. Poté sdílela i video s popiskem “Nikdy nepřestávejte snít...” spolu s hashtagy #staytuned a #diversity. Tato zpráva byla jako závan čerstvého vzduchu pro společnost Victoria's Secret, která v poslední době čelila mnohým výtkám. Byla jí vyčítána především malá diverzita modelek. A jelikož tato značka spodního prádla v podstatě udává mainstreamové “standarty krásy” bylo třeba, aby se otevřela novým myšlenkám a tělesným proporcím. Nicméně mnoho lidí se domnívá, že jde pouze o chabý pokus rebrandingu. Ovšem i tak jde o velký krok, který znamená posun módního průmyslu k reálnějším představám.  

Victoria's Secret se dostala na veřejný “blacklist”, když její marketingový ředitel Ed Razek uvedl, že si nemyslí, že by měla firma zařazovat trangender dívky. Podle něho je tato show fantazií, které takové modelky nemohou nikdy dosáhnout. Ačkoliv se Razek poté mnohokrát omluvil. Sledovanost Victoria's Secret Show 2018 dosáhla historického minima a prodeje v obchodech stále klesaly. Situace vykrystalizovala zrušením módní přehlídky pro rok 2019. A Razek ze své pozice odstoupil.  

Zatímco čekáme na všemi velmi očekávanou kampaň s Valentinou Sampaio, těšíme se na změny, které značka Victoria's Secret v blízké době předvede. Protože dnešní doba není o stereotypech a konvenční kráse, ale o reálných lidech s reálnými pocity.  

Čtěte také:
Shanina Shaik potvrdila, že Victoria's Secret show 2019 je zrušená!
Modelkám pod 18 let vstup zakázán. Nebo ne?
"Nejsme jako vy," vzkázalo 89 % žen modelkám Victoria's Secret

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole