Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

VERA WANG: Nechte se inspirovat touto ikonickou designérkou

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Instagram/27.6.2020
Pravděpodobně bychom tu byli hodně dlouho, pokud bychom se snažili vyjmenovat všechny celebrity, které se vdávaly ve svatebních šatech od Very Wang. Tato světoznámá návrhářka sice začínala s nóbl svatebním butikem v New Yorku, ale dnes už vlastní doslova impérium. Její značka se nevěnuje pouze módě, ale i kosmetice nebo bytovým doplňkům. A to nemluvíme o designérčině kolaboracích s různými značkami. 
Reklama

Vera Wang, jedna z nejrespektovanějších žen světa módy, dnes slaví 71. narozeniny a my jsme pro vás při této příležitosti připravili sedm zajímavostí o jejím životě i osobě. Co je však na této dámě jistě nejpřekvapivější je její vzhled. Ve svém věku totiž vypadá na třicet! A to jí ještě možná pár let přidáváme!  

1. Vera Wang má opravdu velmi silnou pracovní morálku, která pravděpodobně pramení ještě z dob, kdy se snažila prosadit jako profesionální krasobruslařka. Jako dospělá pak pracovala 15 let pro časopis Vogue a poté i jako návrhářka pro Ralpha Laurena. První svatební šaty navrhla pro sebe ještě předtím, než si otevřela vlastní butik. “Nemilosrdná pravda je taková, že jsem ve světě módy dělala opravdu všechno,” říká. “Zametala jsem podlahy, balila jsem oblečení, páteční večery jsem trávila přípravou obchodu na otevření další den ráno... a přesto jsem se vždy cítila privilegovaná, že takovou práci mám a mám obrovské štěstí, že jsem se dostala tam, kde jsem dnes.”  

2. I přes všechny své úspěchy si bere tato světoznámá návrhářka kritiku velmi k srdci a nese ji těžce. A to obzvláště pokud se jedná o celebrity, které obléká na červený koberec. Tvrdí, že v takovém případě jde vždy o hazard.  

3. Vera se narodila do zámožné rodiny v New Yorku. Její rodiče byli přistěhovalci ze Šanghaje. Její otec byl podnikatel a matka překladatelka v OSN. Ta ji také jako první představila svět módy, když ji s sebou vzala na první módní přehlídku Yves Saint Laurent na Rue Spontini.  

4. Celé čtvrtstoletí působila ve svatebním průmyslu a co se týče modelů, navrhla snad již úplně všechno. Dokonce udělala celou jednu kolekci svatebních šatů namočených v čaji...  

5. Vera považuje za jednu ze svých nejbližších přítelkyň Annu Wintour. Tato slavná šéfredaktorka dokonce jednou randila s jejím bratrem.  

6. Návrhářčina nejlepší rada, co se týče kariéry, je dělat něco, co vás opravdu baví. “Je jedno, co je to. Pokud to milujete, dokážete se projít i těžkými časy a každý den uplyne jako deset minut.”  

7. Možná má miliardový byznys ale ani Vera Wang není imunní vůči efektům selhání. Když se jí však něco nepovede, ví, jak si poradit. “Dobře, možná se lituji a v tu chvíli je i pro mě život neskutečně těžký a připadám si, že už neudělám ani krok... Pachtím se v tom však jen do té míry, než to ze sebe dostanu, a pak jsem schopná jít dál.”  

Čtěte také: VERA WANG: Je jí 70 ale vypadá na 30! Jak to jen dělá?

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama