Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Vemte si dnes homeoffice! Budete efektivnější

Text: ALŽBĚTA DYTRYCHOVÁ, Foto: Unsplash/13.8.2019
Pokud člověk ke své práci potřebuje pouze rychlé připojení k internetu, pak od svého zaměstnavatele žádá jediné – alespoň částečnou možnost home office.
Reklama

Práce z domova, neboli home office, se pomaličku stává příjemným benefitem, který firmy svým zaměstnancům nabízejí. Jenom si to představte, žádné píchačky, půlhodinové pauzy na obědy, a čekání na to, až padne pátá hodina. Pokud totiž máknete, klidně můžete mít odpracováno už ve tři odpoledne. Navíc mnohdy kvalitněji, než kdybyste byli v práci, kde vás neustále vyrušují telefonáty ostatních, upovídaní kolegové nebo třeba nesmyslně dlouhé porady. Není divu, že pokud to pracovní náplň umožňuje, zaměstnanci home office vyžadují, a to alespoň na jeden den v týdnu.

Jak na home office nahlížejí zaměstnavatelé?
Podle průzkumu společnosti LMC už zhruba dvacet procent zaměstnanců může ve své práci využívat oblíbený benefit home office. Na tento požadavek zaměstnavatelé reagují, a tak home office není v současné době ničím výjimečným. „Home office patří k nejoblíbenějším zaměstnaneckým benefitům. Je to jeden z největších trendů poslední doby. A dává to i velký smysl. Díky moderním technologiím jsme schopní často fungovat na dálku stejně dobře jako přímo z kanceláře. Navíc tím ušetříme spoustu času, který běžně trávíme dojížděním do práce,“ upozornila HR ředitelka komunikační agentury Ogilvy Žaneta Jehličková Lohrová.

Může práce z domova dlouhodobě fungovat?
Mnoho zaměstnanců home office využívá v momentě, kdy mají například nemocné děti. Přibývají ale i pracovní pozice, které jsou vytvořené speciálně pro home office. Z domova mohou bez problému pracovat třeba copywriteři, grafici, nebo menší účetní. Jednoduše řečeno lidé, kteří ke své práci potřebují pouze zadání (posláno přes e-mail) a rychlý internet. Vzhledem k tomu, že možnost home office je v našich končinách stále ještě novinkou, mnoho zaměstnavatelů na něj může nahlížet skepticky. Především se bojí snížení výkonu a pasivity. „Je to právě naopak. Pokud je home office nastavený rozumně, může efektivitu i zvyšovat. Pokud má člověk doma dostatečně vhodné prostředí a také vnitřní kázeň, tak je home office alespoň jednou za čas velmi přínosný a produktivní,“ myslí si Žaneta Jehličková Lohrová.

Pokud máte typ práce, který home office umožňuje, zároveň jste disciplinovaní, pak je pro vás práce z domova to pravé ořechové. Navíc to vypadá, že možností home office bude přibývat. „Vzhledem k trendu sdílených pracovních míst na straně firem a požadavku na flexibilitu pracovní doby a pracovního místa ze strany zaměstnanců budou podobná řešení stále častější,“ domnívá se HR ředitelka.

Napsáno pro www.marianne.cz

Čtěte také:
Vydržet tempo doby? I úspěšní lidé v byznysu mají své “drogy”
Co ve svém životě změnit, abyste konečně dosáhly vytyčených cílů?
DREAM BIG 2019: Konference, která vám změní život 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama