Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Ve Francii zvolili první transgender starostku 

Foto: YouTube/28.5.2020
Za toto pokrokové myšlení tleskáme.  

V městě Tilloy-lez-Marchiennes ve Francii zvolili první otevřeně transgender starostku a stala se jí Marie Cau. Tato padesátí pěti letá žena vyhrála díky své kampani rezonující udržitelností a budováním místní ekonomiky. Pro agenturu AFP uvedla Cau, že není aktivistkou a chtěla by se zaměřit na komunální politiku, “Lidé mě nezvolili kvůli tomu, jestli jsem nebo nejsem transgender. Zvolili můj program. To je na tom zajímavé. Když věci přijmete tak jak jsou, neodepíšou vás.”  

Francouzská ministryně Marlène Schiappa, jejíž agendou je právě rovnost žen a mužů, vyjádřila Marie Cau svou podporu na Twitteru. “Zviditelnění trans osob a boj proti transfobii, závisí také na výkonu politické a veřejné zodpovědnosti. Blahopřejeme Marie Cau!” 

Obyvatelé Tilloy-lez-Marchiennes - obce s pouhými 600 obyvateli na hranicích s Belgií - hlasovali v březnu v obecních volbách. Minulou sobotu rada jednohlasně jmenovala Marie Cau jako starostku. Stéphanie Nicot, spoluzakladatelka francouzské národní transgender asociace, řekla, že tyto volby ukázaly “hodnotu jednotlivců nehledě na jejich genderovou identitu.”  

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde

Čtěte také: Finská premiérka odpovídala na tiskové konferenci dětem

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama